• birželio 24 d., Pirmadienis

Ar dar yra žiedų?

Gamtos lengvai nenugalėsi. Tad sode žiedelius nedrąsiai dar kelia vėlyvieji astrūnai, našlaitės, viržiai ir chrizantemos.

Našlaičių žiedais galima džiaugtis iki stipresnių šalnų. Daigų nesunku užsiauginti patiems, o pavasarį jos vėl žydės – štai kodėl šios gėlytės taip mėgstamos rudenį. Stambiažiedės sunkiau atlaiko darganotus orus, o smulkiažiedės, nors ir ne tokios gražios, neišgula po stipraus lietaus.

 

 

Astrūnų auginama daug ir įvairių. Veislių ir rūšių žydėjimo laikas skiriasi: prasideda vasaros pabaigoje ir tęsiasi tol, kol žiedus pakanda stiprios šalnos. Šios gėlės mėgstamos dėl nereiklumo ir ilgaamžiškumo.

Nušalusius astrūnus nukirpkite ir pamulčiuokite kompostu.

Viržiams reikalinga rūgšti dirva, todėl net vėlų rudenį dar galima palaistyti dirvos rūgštikliu arba trąšomis rododendrams. Jei sodinsite naujus kerelius, paruoškite ne atskiras duobutes, o visą plotelį užpilkite durpėmis, spygliais. Ilgainiui viržiai plečiasi į šalis ir ten turi rasti tinkamos dirvos.

Chrizantemų įvairovę sunku aprašyti. Nedaugelio veislių augalai gerai žiemoja lauke, kitiems reikalingi šiltnamiai. Tik sunku įsivaizduoti rudenį be jų žiedų. Jei nusipirksite gražų chrizantemų vazonėlį ir labai norėsite jį išsaugoti per žiemą, neleiskite sušalti. Iki pavasario laikykite vos kelių laipsnių šilumoje, šviesioje patalpoje.

Sode bus ir atsitiktinių žiedų, kai kur subaltuos saulutės.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 24, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:38.
  • Mėnulis Vandenyje 06:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Janina, Jonas, Jonė, Jonis, Eiviltas, Eiviltė, Žaneta (Žana), Žanas
  • Joninės (Rasų šventė).
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Jei per Jonines lyja, tai rugpjūtis bus šlapias.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius