• gegužės 18 d., Šeštadienis

Arbūzai šiltnamyje

Atsiranda arbūzų veislių, kurios šiltesnėmis vasaromis geba suformuoti vaisius ir juos subrandinti lauke, tačiau dėl garantuoto rezultato – geriau auginti šiltnamyje.

 

 

Arbūzai – moliūginės daržovės, kurioms reikia vietos. Kad neužimtų viso šiltnamio, pabandykite juos rišti virvėmis prie atramų. Besiformuojančius vaisius pravartu apvilkti tinkleliu ir pririšti papildomai, kad netrauktų viso augalo žemyn.

Sodinkite veisles, kurios yra ankstyvos, atsparios temperatūrų svyravimams, derlingos. Sėjant į nuolatinę vietą, prarandamas brangus laikas. Šiltnamyje sodinkite arbūzų daigus – taip sutaupysite vietos. Tai galima daryti tada, kai temperatūra jau nenukrenta žemiau 14 °C.

Kaip auginti? Būtinas drėgnas substratas ir sausas oras, kad arbūzai užaugtų sultingi ir saldūs. Laistoma retai, bet gausiai. Stenkitės nesudrėkinti stiebų pagrindo. Jei šiltnamyje santykinis oro drėgnis yra didesnis nei 70 proc., jį būtina intensyviai vėdinti. Saulėtą dieną arbūzams tinkamiausia 22–30 °С, debesuotą – 21–22 °С, naktį – 18–20 °С. Dirvos temperatūra turi laikytis apie 23 °С. Jei orai smarkiai atvėsta, arbūzus reikia dengti papildomai. Jei šiltnamyje labai karšta, jį būtina gerai vėdinti.

Normuojant užuomazgų skaičių, skatinamas pirmųjų vaisių augimas, gerėja jų kokybė. Normalu, jei gerai išsivystęs augalas turi 3–4 vaisius. Prieš sezono pabaigą, maždaug 15 dienų iki derliaus skynimo, jau nelaistoma – taip apmiršta stiebai su lapais, o vaisiai pasidaro saldesni.

 

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 18, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:08, leidžiasi 21:24.
  • Mėnulis teka 15:34, leidžiasi 03:38.
  • Mėnulis Svarstyklėse 13:22, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 15 d.
  • Erikas, Erdvilas, Venta, Rytė, Julita
  • Tarptautinė žavėjimosi augalais diena (Žavadienis). Tarptautinė muziejų diena.
  • Žiedų diena. Sėkite, sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles. Dauginkite daugiametes, varpinius, vandens augalus. Pamulčiuokite. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Nerekomenduojama tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisių, sėti pašarinių žolių, laistyti.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius