• birželio 9 d., Penktadienis

Arbūzai šiltnamyje

Atsiranda arbūzų veislių, kurios šiltesnėmis vasaromis geba suformuoti vaisius ir juos subrandinti lauke, tačiau dėl garantuoto rezultato – geriau auginti šiltnamyje.

 

 

Arbūzai – moliūginės daržovės, kurioms reikia vietos. Kad neužimtų viso šiltnamio, pabandykite juos rišti virvėmis prie atramų. Besiformuojančius vaisius pravartu apvilkti tinkleliu ir pririšti papildomai, kad netrauktų viso augalo žemyn.

Sodinkite veisles, kurios yra ankstyvos, atsparios temperatūrų svyravimams, derlingos. Sėjant į nuolatinę vietą, prarandamas brangus laikas. Šiltnamyje sodinkite arbūzų daigus – taip sutaupysite vietos. Tai galima daryti tada, kai temperatūra jau nenukrenta žemiau 14 °C.

Kaip auginti? Būtinas drėgnas substratas ir sausas oras, kad arbūzai užaugtų sultingi ir saldūs. Laistoma retai, bet gausiai. Stenkitės nesudrėkinti stiebų pagrindo. Jei šiltnamyje santykinis oro drėgnis yra didesnis nei 70 proc., jį būtina intensyviai vėdinti. Saulėtą dieną arbūzams tinkamiausia 22–30 °С, debesuotą – 21–22 °С, naktį – 18–20 °С. Dirvos temperatūra turi laikytis apie 23 °С. Jei orai smarkiai atvėsta, arbūzus reikia dengti papildomai. Jei šiltnamyje labai karšta, jį būtina gerai vėdinti.

Normuojant užuomazgų skaičių, skatinamas pirmųjų vaisių augimas, gerėja jų kokybė. Normalu, jei gerai išsivystęs augalas turi 3–4 vaisius. Prieš sezono pabaigą, maždaug 15 dienų iki derliaus skynimo, jau nelaistoma – taip apmiršta stiebai su lapais, o vaisiai pasidaro saldesni.

 

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 9 d., penktadienis
  • Saulė teka 04:44, leidžiasi 21:53
  • Mėnulis teka 01:52, leidžiasi 10:39
  • Mėnulis Žuvyse 13:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 4 d.
  • Gintas, Gintė, Vitalija, Felicijus, Felicijonas
  • Lapų diena.Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius