• liepos 27 d., Šeštadienis

Arbūzai šiltnamyje

Atsiranda arbūzų veislių, kurios šiltesnėmis vasaromis geba suformuoti vaisius ir juos subrandinti lauke, tačiau dėl garantuoto rezultato – geriau auginti šiltnamyje.

 

 

Arbūzai – moliūginės daržovės, kurioms reikia vietos. Kad neužimtų viso šiltnamio, pabandykite juos rišti virvėmis prie atramų. Besiformuojančius vaisius pravartu apvilkti tinkleliu ir pririšti papildomai, kad netrauktų viso augalo žemyn.

Sodinkite veisles, kurios yra ankstyvos, atsparios temperatūrų svyravimams, derlingos. Sėjant į nuolatinę vietą, prarandamas brangus laikas. Šiltnamyje sodinkite arbūzų daigus – taip sutaupysite vietos. Tai galima daryti tada, kai temperatūra jau nenukrenta žemiau 14 °C.

Kaip auginti? Būtinas drėgnas substratas ir sausas oras, kad arbūzai užaugtų sultingi ir saldūs. Laistoma retai, bet gausiai. Stenkitės nesudrėkinti stiebų pagrindo. Jei šiltnamyje santykinis oro drėgnis yra didesnis nei 70 proc., jį būtina intensyviai vėdinti. Saulėtą dieną arbūzams tinkamiausia 22–30 °С, debesuotą – 21–22 °С, naktį – 18–20 °С. Dirvos temperatūra turi laikytis apie 23 °С. Jei orai smarkiai atvėsta, arbūzus reikia dengti papildomai. Jei šiltnamyje labai karšta, jį būtina gerai vėdinti.

Normuojant užuomazgų skaičių, skatinamas pirmųjų vaisių augimas, gerėja jų kokybė. Normalu, jei gerai išsivystęs augalas turi 3–4 vaisius. Prieš sezono pabaigą, maždaug 15 dienų iki derliaus skynimo, jau nelaistoma – taip apmiršta stiebai su lapais, o vaisiai pasidaro saldesni.

 

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius