• gegužės 6 d., Pirmadienis

Avietės: tręšimo ir laistymo ypatumai

Pagal A. A. Kazarino ir N. I. Kurdiumovo knygą „Protingo sodininko dienoraščiai“ (Rostovas prie Dono: Vladis, 2009).

Pirmoje straipsnio apie avietes dalyje „Kada avietės derlingiausios?“ aprašėme, kokio amžiaus avietės duoda didžiausią derlių, kurią sodinuko dalį reikia saugoti ir lepinti labiausiai, kokią vietą parinkti avietynui ir kaip teisingai pasodinti. O pasodinus sodinukus neretam kyla klausimai, kada ir kaip tręšti avietes, ar reikia laistyti? Apie tai ir kalbame šiame straipsnyje.

 

Vienoje vietoje avietės puikiai auga ir dera daugiau kaip 10 metų, o gerai prižiūrimos – daugiau kaip 20. Derlius džiugins tol, kol šaknys prie krūmų pagrindų nepradės džiūti. Yra žinoma, kad kai kurios avietės gyvavo 50 metų. Derlingumas, žinoma, labai priklauso ir nuo veislių.

Tręšimas

Avietės mėgsta azotą, gerai reaguoja į salietrą, karbamidą. Pirmąkart tręšti reikia ankstyvą pavasarį, dar nenutirpus sniegui. Žinoma, dalį trąšų išplaus vanduo, bet augalai greičiau pradės vegetaciją ir bus stipresni.
Azotu tręšiama dar 3 kartus: pirmomis gegužės dienomis, paskui porąkart kas dvi savaites. Apytiksliai – 1 kg/a. Paskutinis tręšimas – vėlai rudenį, kai avietės pradeda mesti lapus. Šiuo atveju svarbus trąšų kiekis. Pertręšus pailgėja vegetacija, nesumedėję ūgliai greičiau iššąla, o ant vešančių krūmų mielai persimeta kenkėjai ir ligos. Azoto kiekį lemia augalų išvaizda – jei rugpjūčio viduryje ūgliai ištįsta beveik iki 2 m ilgio, jo reikia perpus mažiau.
Kalio trąšomis avietės tręšiamos negausiai ir tik vasaros antroje pusėje. Tinka kalio chloridas arba pelenai.

 
TAIP PAT SKAITYKITE: Kada avietės derlingiausios?

Vandens svarba

Ypač avietėms reikalinga nuolatinė drėgmė. Tik gerai laistant derlių galima padidinti dešimteriopai. Žinoma, nereikia persistengti ir avietyno paversti bala. Vandens poreikį nustatyti paprasta: įsmeikite avietyne kastuvą, paimkite iš 10–15 cm gylio saują žemės, suspauskite ją kumštyje. Jei gniužulas subyra, vadinasi, reikia laistyti. Sausu oru gausus laistymas reikalingas ne rečiau kaip kas dvi savaites. Kad dirva neperdžiūtų, mulčiuokite durpėmis, mėšlu, nupjauta žole (10 cm storio sluoksniu).


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 6, pirmadienis.
  • Saulė teka 05:29, leidžiasi 21:03.
  • Mėnulis teka 04:46, leidžiasi 18:59.
  • Mėnulis Avine, dylantis, IV ketvirtis. Delčia gegužės 1 d.
  • Eidmantė, Judita, Minvydas, Benedikta (Benė), Liucijus
  • Tarptautinė diena be dietų.
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius (prieš pat jaunatį), žaizdas dezinfekuokite ir užtepkite sodo tepalu. Tręškite pomidorus, paprikas ir kitas daržoves. Pasidauginkite atlankomis vaiskrūmius ir kitus dekoratyvinius krūmus. Nupurkškite vaismedžius nuo ligų ir kenkėjų. Pjaukite, grėbstykite veją. Rinkite vaistinius augalus. Ypač palanki diena imti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Sužydėjus vyšnioms sėjami burokėliai, morkos, kukurūzai, prieskoniniai augalai, salotos, krapai. Sodinami salierų, gelsvių, gūžinių, žiedinių ir briuselinių kopūstų daigai, vėlyvesnės bulvės.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius