• balandžio 12 d., Penktadienis

Biofilinis dizainas

Ar žinojote, kad 90 % gyvenimo mes praleidžiame patalpose? Tikriausiai jus nustebino šis skaičius? Vis labiau populiarėjantis biofilinis interjero dizainas – ne tik gražus, bet ir labai naudingas, kuriant sveiką gyvenamąją ir darbo aplinką. Nauda yra kur kas didesnė nei interjero estetika.

Trumpai tariant, biofilinis interjero dizainas reiškia gamtos įtraukimą į mūsų patalpų aplinką. Jis kilęs iš žodžio biofilija, reiškiančio meilę gamtai. Biofilinis dizainas daugiausia dėmesio skiria raminančiai erdvei ir vizualiniam ryšiui su gamta sukurti, kartu gerinant savijautą, sveikatą bei darbinį produktyvumą.

 

 

Augmenija ir natūrali šviesa

Biofilinis interjero dizainas – tai gamtos priartinimas prie mūsų, pasitelkiant augmeniją, natūralią šviesą, tekstūras ir medžiagas, kurios daro teigiamą poveikį mūsų kasdieniam gyvenimui. Pirmiausia plačiai atverkite langus ir įsileiskite gryno oro bei gamtos garsų į savo namus ir mintis. Atidžiai įsiklausykite į paukščių, lietaus ar vėjo garsus. Visiems žinoma, kad kvėpavimas grynu oru gerina imuninės sistemos veiklą ir nuotaiką. Pasistenkite maksimaliai padidinti natūralios šviesos kiekį visuose namuose, pakeisdami baldų, žaliuzių, užuolaidų, bet ko, kas užstoja visą saulės šviesos potencialą, padėtį.

Augalų ir žalumos įtraukimas į namų erdvę ne tik padidina jos estetinį patrauklumą, bet ir gerina oro kokybę, todėl aplinka tampa sveikesnė. Aukšti lapiniai paparčiai svetainės kampuose arba ant darbo stalo įrengtas sukulentų sodas gali akimirksniu įkvėpti gyvybės bet kokiam kambariui. Jei nerimaujate dėl priežiūros, yra daugybė kambarinių augalų rūšių, kuriems reikalinga minimali priežiūra. Kampas su vazoniniais augalais gali atrodyti senamadiškas, tačiau visada bus žavus. Jis sukuria natūralų jaukumą ir kartu veikia kaip natūralus oro drėkintuvas ir valytuvas. Jis apjungia grožį ir funkcionalumą. Vertikalioji sodininkystė ypač naudinga, jei trūksta vietos, – juk į viršų gali kilti ne tik miesto pastatai. Dar viena populiarėjanti šių dienų galimybė – kabantys augalai. Jie gali augti įvairiomis apšvietimo sąlygomis, o jų priežiūra nereikalauja daug pastangų.

Išmaniosios technologijos taip pat atlieka svarbų vaidmenį, kuriant natūralią aplinką patalpose. Tokios naujovės, kaip LED auginimo lempos ir automatinės laistymo sistemos, leidžia lengviau nei bet kada anksčiau užtikrinti jūsų žaliųjų erdvių klestėjimą.

 

Tekstas – Rasmos Matulionės. Nuotraukos – Pixabay, Unsplash, Feepik.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2024 m. vasario mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 12, penktadienis.
  • Saulė teka 06:23, leidžiasi 20:17.
  • Mėnulis teka 07:29, leidžiasi 00:50.
  • Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 8 d.
  • Galmantas, Damijonas, Julijus (Julius), Jūratė, Zenonas
  • Tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius