• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Birželis – geriausias laikas pradėti vėlyvąją sėją

Norint kuo ilgiau mėgautis gausiu daržovių derliumi ir pasiruošti jų atsargų žiemai, patartina auginti vėlyvosios sėjos ar daigais sodintas daržoves. Kaip tai padaryti? Siūlome Jums keletą patarimų, kurie padės džiaugtis gausiu derliumi rudenėjant ir net gaminant ilgais žiemos vakarais.

 

 
Vėlyva daržovių sėja
 
Morkos ir burokėliai. Vėlyvajam derliui (skirtam laikyti per žiemą) morkas ir burokėlius geriausia sėti nuo gegužės antrosios pusės iki birželio 10 dienos. Daržininkų mėgėjų daržuose vėlyvajam derliui labiausiai tiktų auginti vidutinio ankstyvumo morkų ir burokėlių (‘Detroito’ tipo) veisles. Lengvoje dirvoje morkos sėjamos 1,5–2,5 cm, o sunkesnėje – 1–1,5 cm gyliu. Jas toje pačioje lauko vietoje galima sėti ne anksčiau kaip po 3–4 metų.
 
Kopūstai. Vėlyvąsias baltųjų gūžinių, savojinių kopūstų veisles dar galima sodinti pirmomis birželio dienomis.
 
Žiediniai kopūstai. Kad žiediniai kopūstai, užaugantys per 60–75 dienas po sodinimo daigais, iki rudens spėtų suformuoti geras galvutes (žiedynus), sėti reikia iki birželio vidurio. Pasėjus nurodytu laiku, iki liepos pabaigos išauga stiprūs daigai. Daigų reikia palyginti nedaug, todėl sėti patariama punktyriniu būdu. Sėjama 5 × 5 cm atstumais, įspaudžiant po 2 sėklas į dirvą taip, kad jos būtų apžertos maždaug 1 cm žemės sluoksniu. Daigams sudygus, retinama paliekant toliau augti po vieną stipriausią daigą. Šiai vėlyvai sėjai tinka ankstyvosios ir vidutinio ankstyvumo žiedinių kopūstų veislės.
 
Brokoliniai kopūstai. Vėlyvajai sėjai tinka greitai augantys brokolinių kopūstų hibridai, nuo daigų sodinimo užaugantys per 75–77 dienas. Žiedynai kupolo formos, labai kokybiški, lengvai kertami. Jie subręsta vienu laiku, todėl derliaus nuėmimo periodas gana trumpas. Hibridai derlingi ir universalūs: tinka vartoti šviežius, perdirbti ir užšaldyti. Jie prižiūrimi taip pat kaip žiediniai kopūstai, tik galvučių nereikia dengti nuo saulės.
 
Parengta pagal knygą „Auginu ir gaminu“ (Kaunas: Virtuvės knyga, 2016).

 

Visą straipsnį rasite žurnalo „Sodo spalvos“ birželio numeryje.

 

guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius