• gruodžio 1 d., Penktadienis

Bitininko darbai rudenį

Bitininkai norėdami, kad bitės sėkmingai peržiemotų, o pavasarį jų šeimos greitai sustiprėtų, turėtų gerai atlikti namų darbus rudenį.

 1. Per rudeninį patikrinimą reikėtų susiaurinti lizdus, aviliuose palikti tiek korių, kiek jų bitės tirštai aptupia. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad dažnai naujokai bitininkai, pažiūrėję į avilį, suskaičiuoja tarprėmius, kuriuose mato bites, ir palieka tiek pat rėmelių, tačiau toks lizdo siaurinimas yra klaidingas. Šiltesniu laikotarpiu bitės dažnai susirenka korių viršuje ir užima daugiau tarprėmių, tačiau rėmelių apatinėje dalyje jų beveik nebūna, ypač lizdų kraštuose. Tad siaurinant lizdus, reikėtų įvertinti ne kiek yra vabzdžių tarp rėmelių, o kiek korių jie aptupia. Išmirus vasarinėms bitėms ir likusioms sudarius kamuolį, neaptūpti koriai atšaldo lizdą, o, esant didesnei drėgmei, jie gali pradėti pelyti.
 2. Žiemą ir ypač pavasarį bitės turi turėti pakankamai maisto. Daugelis bitininkų žiemai palieka 1–2 rėmelius, kuriuose yra apie 4–8 kg medaus, o kita dalis maisto yra cukraus sirupas (šeimai duodama 8–12 kg cukraus). Invertuoto cukraus sirupo vienai šeimai reikėtų daugiau. Per patikrinimą reikėtų atkreipti dėmesį, kaip koriuose yra sudėtos maisto atsargos. Kiekviename koryje turi būti ne mažiau kaip 2–2,5 kg dengto medaus. Kad bitės pavasarį turėtų baltyminio maisto, kuris reikalingas perams auginti, reikėtų lizduose palikti po vieną korį su bičių duona. Tokie koriai dažniausiai turi būti lizdų kraštuose. Jei žiema užsitęstų arba bitės dėl blogo žiemojimo suvartotų daugiau maisto, reikėtų 1–2 korius su medumi ir duona turėti atsargai. Juos korius geriausia laikyti sausoje, vėsioje patalpoje.
 3. Dar vienas labai svarbus aspektas – bičių gydymas nuo erkių ir šeimos erkėtumo lygio nustatymas. Patariama taikyti kombinuotą gydymą cheminės ir organinės kilmės elementais. Gydant bites, kai jau yra išsiritę paskutiniai perai, reikėtų patikrinti maisto kiekį, jei reikia papildomai pamaitinti, išimti neaptūptus korius.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

 • Gruodžio 1, penktadienis.
 • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
 • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
 • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
 • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
 • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
 • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
 • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius