• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Bitininko darbai rudenį

Bitininkai norėdami, kad bitės sėkmingai peržiemotų, o pavasarį jų šeimos greitai sustiprėtų, turėtų gerai atlikti namų darbus rudenį.

 1. Per rudeninį patikrinimą reikėtų susiaurinti lizdus, aviliuose palikti tiek korių, kiek jų bitės tirštai aptupia. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad dažnai naujokai bitininkai, pažiūrėję į avilį, suskaičiuoja tarprėmius, kuriuose mato bites, ir palieka tiek pat rėmelių, tačiau toks lizdo siaurinimas yra klaidingas. Šiltesniu laikotarpiu bitės dažnai susirenka korių viršuje ir užima daugiau tarprėmių, tačiau rėmelių apatinėje dalyje jų beveik nebūna, ypač lizdų kraštuose. Tad siaurinant lizdus, reikėtų įvertinti ne kiek yra vabzdžių tarp rėmelių, o kiek korių jie aptupia. Išmirus vasarinėms bitėms ir likusioms sudarius kamuolį, neaptūpti koriai atšaldo lizdą, o, esant didesnei drėgmei, jie gali pradėti pelyti.
 2. Žiemą ir ypač pavasarį bitės turi turėti pakankamai maisto. Daugelis bitininkų žiemai palieka 1–2 rėmelius, kuriuose yra apie 4–8 kg medaus, o kita dalis maisto yra cukraus sirupas (šeimai duodama 8–12 kg cukraus). Invertuoto cukraus sirupo vienai šeimai reikėtų daugiau. Per patikrinimą reikėtų atkreipti dėmesį, kaip koriuose yra sudėtos maisto atsargos. Kiekviename koryje turi būti ne mažiau kaip 2–2,5 kg dengto medaus. Kad bitės pavasarį turėtų baltyminio maisto, kuris reikalingas perams auginti, reikėtų lizduose palikti po vieną korį su bičių duona. Tokie koriai dažniausiai turi būti lizdų kraštuose. Jei žiema užsitęstų arba bitės dėl blogo žiemojimo suvartotų daugiau maisto, reikėtų 1–2 korius su medumi ir duona turėti atsargai. Juos korius geriausia laikyti sausoje, vėsioje patalpoje.
 3. Dar vienas labai svarbus aspektas – bičių gydymas nuo erkių ir šeimos erkėtumo lygio nustatymas. Patariama taikyti kombinuotą gydymą cheminės ir organinės kilmės elementais. Gydant bites, kai jau yra išsiritę paskutiniai perai, reikėtų patikrinti maisto kiekį, jei reikia papildomai pamaitinti, išimti neaptūptus korius.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

 • Birželio 13, ketvirtadienis.
 • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
 • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
 • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
 • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
 • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
 • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
 • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius