Česnakų saugojimas
Užauginti česnakus ir nuimti – tik pusė darbo. Dar reikia pasirūpinti, kad derlius gerai laikytųsi ir nesupūtų. Geriausia vieta česnakams – sausas ir gerai vėdinamas rūsys, kuriame yra apie 0 °C temperatūra. Tačiau nereikėtų nusiminti, jei tokios idealios patalpos neturite – tinkamai rūpindamiesi juos sveikus iki pavasario išsaugosite ir bute. Kad česnakai gerai laikytųsi, jie turi būti gerai išdžiūvę. Atminkite, kad smulkios galvutės ir skiltelės genda greičiau – jas suvartokite pirmiausiai, o kitomis tinkamai pasirūpinkite vienu iš siūlomų būdų.
Česnakų pynės. Šis būdas tinkamas vasariniams česnakams. Svarbu nuėmus derlių nenukirpti stiebų, reikia apvalyti tik lapus. Kad pynė būtų tvirta, naudokite stiprią virvę arba špagatą. Kai supinsite, jos gale palikite kilpą ir pakabinkite sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje, pavyzdžiui, įstiklintame balkone ar, blogiausiu atveju, virtuvėje netoli lango.
Stiklainiai. Jei auginote žieminius česnakus ar per trumpai nukirpote vasarinių česnakų stiebus, juos galite sudėti į stiklainius. Į tuščius tarpus įberkite druskos arba miltų ir uždenkite sandariais dangteliais.
Parafinavimas. Laikant česnakus pynėse arba stiklainiuose, ilgainiui atsiranda sudžiūvusių skiltelių, netinkamų maistui. Kad drėgmė neišgaruotų, galvutes padenkite parafinu. Nuimkite sausus lukštus, stiebus sutrumpinkite, palikdami 2–3 cm ilgio, nupjaukite šaknis. Vandens garų vonelėje ištirpinkite parafiną ir 1–2 sekundėms į jį panardinkite kiekvieną galvą. Kai parafinas sustings, česnakus sudėkite į tinklelį ir saugokite tamsioje, vėdinamoje patalpoje.
Medvilninis arba popierinis maišelis. Česnakus galite laikyti šaldytuve, vaisiams ir daržovėms skirtame skyriuje. Turėkite omenyje, kad šie prieskoniniai augalai blogai sutaria su kitomis daržovėmis ir vaisiais. Geriau prieš kišdami į šaldytuvą česnakus sudėkite į medvilninius arba popierinius maišelius.