• lapkričio 28 d., Sekmadienis

Ciberžolės grožio sąlyga – ramybė žiemą

Pavasarį, vasarą ir net rudens pradžioje iš gėlių parduotuvių margumyno išsiskiria egzotiškosios ciberžolės. Jų spalvos švelnios, ramios – rausva arba balta, bet žiedynai atrodo išties neįprastai. Daugelis šias nepigiai kainuojančias gėles perka, laiko namuose, iki nužydės ir pagels, o po to išmeta. O juk ciberžolės galėtų augti ir žydėti metų metus…

 

 

 

 

 

Augalai norėtų atogrąžų sąlygų

*Ciberžolių tėvynė – Pietryčių Azija. Jos auga šiltame ir drėgname atogrąžų klimate ir panašių sąlygų norėtų mūsų namuose. Tad parduotuvėje įsigytam augalui reikia šviesios, bet vidurdienio saulės spindulių nekaitinamos vietos. Orą drėkinti geriausia šalia vazono padėjus padėklus su drėgnomis samanomis arba vandeniu.

*Kol auga ir žydi, ciberžolės reguliariai laistomos šiltu minkštu vandeniu, kas 2–3 savaites tręšiamos.

*Anksčiau ar vėliau – tai priklauso nuo sudaiginimo ir pražydinimo laiko – ciberžolės pradeda gelsti. Tik retai kurios iš jų per žiemą išlaiko žalius lapus.

*Gelstantis augalas laistomas vis rečiau ir galiausiai visai nebelaistomas. Kambaryje augintą ciberžolę belieka nukirpti, paliekant trumpučius lapų kotelius, ir su vazonu pastatyti nuošalioje vietoje. Ramybės periodas būtinas.

*Per žiemą vazonuose snaudžiantiems ciberžolių šakniastiebiams palankiausia yra 10–18 ºC oro temperatūra. Laistyti nereikia, pakanka retkarčiais apipurkšti žemės paviršių, kad šaknys visiškai neperdžiūtų.

*Vasario pabaigoje ir kovo mėnesį laikas persodinti. Išėmus iš vazono šaknų apraizgytą žemės gumulą, atsargiai išskirstomi brandūs šakniastiebiai. Jie sodinami po vieną į 1–2 l talpos vazonus su durpine žeme.

*Vazonėliai negausiai palaistomi ir laikomi kambario temperatūroje, kol pasirodo daigai.

*Dygstančioms ir augančioms ciberžolėms reikia daug išsklaidytos šviesos. Jei apšvietimas nepakankamas, augimas sulėtėja, žiedynai ištįsta ir žydi trumpiau, spalvos būna blankios.

*Vasarą, kai naktys jau pakankamai šiltos, ciberžoles su vazonais galima išnešti į sodą ir sustatyti šviesiame pusšešėlyje. Tik nepamirškite palaistyti.

*Sausame kambaryje didžiausias priešas – voratinklinės erkutės. Jei atsirado smulkių šviesių taškelių, voratinkliukų ir pradėjo džiūti lapai, atidžiai apžiūrėkite augalą ir ieškokite kaltininkų. Pirmoji pagalbinė priemonė yra šiltas dušas, po to – purškimas insekticidais ir laikymas kuo drėgnesniame ore.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 28, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:13, leidžiasi 16:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 14:05.
  • Mėnulis Mergelėje, dylantis, IV ketvirtis. Delčia lapkričio 27 d.
  • Egmontas, Eidenė, Eidenis, Rimgaudė, Rimgaudas, Rufas, Steponas, Vakarė, Jokūbas
  • Advento pradžia
  • Šaknų diena. Jei pašąlo, galima sėti morkas, burokus, pastarnokus, krapus, petražoles, pamulčiuokite. Grėbkite lapus. Kraukite komposto krūvas, vežkite ir kratykite mėšlą. Baltinkite medžius, mulčiuokite augalus, pridenkite raganes, rožes ir kitus sodo lepūnėlius. Išleiskite vandenį. Persodinkite kambarinius augalus. Sodinkite medžius, krūmus, gyvatvores, persodinkite senus medžius. Galima raugti kopūstus. Nerekomenduojama konservuoti, virti uogienių, sandėliuoti derliaus.
  • Jei ugnelė krosnyje cypia – bus vėjas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

SS

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ką naudosite dengti augalams žiemai?

Įvykių kalendorius