• gegužės 7 d., Antradienis

Ciberžolės grožio sąlyga – ramybė žiemą

Pavasarį, vasarą ir net rudens pradžioje iš gėlių parduotuvių margumyno išsiskiria egzotiškosios ciberžolės. Jų spalvos švelnios, ramios – rausva arba balta, bet žiedynai atrodo išties neįprastai. Daugelis šias nepigiai kainuojančias gėles perka, laiko namuose, iki nužydės ir pagels, o po to išmeta. O juk ciberžolės galėtų augti ir žydėti metų metus…

 

 

 

 

 

Augalai norėtų atogrąžų sąlygų

*Ciberžolių tėvynė – Pietryčių Azija. Jos auga šiltame ir drėgname atogrąžų klimate ir panašių sąlygų norėtų mūsų namuose. Tad parduotuvėje įsigytam augalui reikia šviesios, bet vidurdienio saulės spindulių nekaitinamos vietos. Orą drėkinti geriausia šalia vazono padėjus padėklus su drėgnomis samanomis arba vandeniu.

*Kol auga ir žydi, ciberžolės reguliariai laistomos šiltu minkštu vandeniu, kas 2–3 savaites tręšiamos.

*Anksčiau ar vėliau – tai priklauso nuo sudaiginimo ir pražydinimo laiko – ciberžolės pradeda gelsti. Tik retai kurios iš jų per žiemą išlaiko žalius lapus.

*Gelstantis augalas laistomas vis rečiau ir galiausiai visai nebelaistomas. Kambaryje augintą ciberžolę belieka nukirpti, paliekant trumpučius lapų kotelius, ir su vazonu pastatyti nuošalioje vietoje. Ramybės periodas būtinas.

*Per žiemą vazonuose snaudžiantiems ciberžolių šakniastiebiams palankiausia yra 10–18 ºC oro temperatūra. Laistyti nereikia, pakanka retkarčiais apipurkšti žemės paviršių, kad šaknys visiškai neperdžiūtų.

*Vasario pabaigoje ir kovo mėnesį laikas persodinti. Išėmus iš vazono šaknų apraizgytą žemės gumulą, atsargiai išskirstomi brandūs šakniastiebiai. Jie sodinami po vieną į 1–2 l talpos vazonus su durpine žeme.

*Vazonėliai negausiai palaistomi ir laikomi kambario temperatūroje, kol pasirodo daigai.

*Dygstančioms ir augančioms ciberžolėms reikia daug išsklaidytos šviesos. Jei apšvietimas nepakankamas, augimas sulėtėja, žiedynai ištįsta ir žydi trumpiau, spalvos būna blankios.

*Vasarą, kai naktys jau pakankamai šiltos, ciberžoles su vazonais galima išnešti į sodą ir sustatyti šviesiame pusšešėlyje. Tik nepamirškite palaistyti.

*Sausame kambaryje didžiausias priešas – voratinklinės erkutės. Jei atsirado smulkių šviesių taškelių, voratinkliukų ir pradėjo džiūti lapai, atidžiai apžiūrėkite augalą ir ieškokite kaltininkų. Pirmoji pagalbinė priemonė yra šiltas dušas, po to – purškimas insekticidais ir laikymas kuo drėgnesniame ore.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 7, antradienis.
  • Saulė teka 05:28, leidžiasi 21:04.
  • Mėnulis teka 04:56, leidžiasi 20:46.
  • Mėnulis Jautyje 00:42, dylantis, IV ketvirtis. Delčia gegužės 1 d.
  • Butautas, Danutė (Dana), Domicėlė, Domicijonas, Rimtė
  • Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti šakniavaisius, kompostą ruošti, dauginti vaiskrūmius ir dekoratyvinius krūmus atlankomis. Kovokite su kenkėjais, kurie veisiasi žemėje, tręškite visus augalus, galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius. Ypač tinkamas metas rinkti ir džiovinti dilgėlių jaunus lapelius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius