• birželio 25 d., Antradienis

„Cottagecore“ – idealizuota sodybos vizija

Ar pastebėjote, kad socialiniuose tinkluose vis dažniau sušmėžuoja interjero stilius, dvelkiantis romantika, nostalgija ir jaukumu? Tai „cottagecore“ – ne tik namų interjere atsispindintis stilius, bet ir nauja gyvenimo būdo tendencija, įkvėpta tradicinio kaimo gyvenimo vizijos.

 

 

Net jei nesate kaimo sodybos interjero stiliaus gerbėjai, tikriausiai „cottagecore“ interjere vis dėlto atrastumėte aspektų, kurie jums patiktų. Čia svarbiausia mėgautis kasdienybės grožiu ir paprastumu, daugiausia dėmesio skiriant mylimiems mediniams baldams, botaniniams raštams, tekstūriniams audiniams ir pagal užsakymą pagamintiems daiktams, turintiems išliekamąją vertę.

Romantiška šio stiliaus estetika paremta idealizuota sugrįžimo į gamtą koncepcija, orientuota į natūralias medžiagas, sveikus užsiėmimus, namuose kuriamus rankdarbius, naminius kepinius, sodininkystę ir kitus kaimiškos buities bruožus.

Skirtingai nuo kitų interjero stilių, atsiradusių kaip priešprieša industrializacijai ir technologijoms, „cottagecore“ stilius savo pabėgimo idėją pateikia kaip galimybę, kuriame miestų ir priemiesčių gyventojai tarsi pabėga į namelį miške ar namelį pievoje – ir visa tai įvyksta neišeinant iš namų ir nesusiduriant su kaimo gyvenimo realybe bei iššūkiais.

 

„Cottagecore“ – kas tai?

Šio interjero ir kartu gyvenimo būdo stiliaus pagrindas – naujausias idealios kaimiškos svajonės atspalvis, kuriame svarbiausia yra kasdienis gyvenimo būdas. Kaip ir daugelis šiuolaikinio interjero dizaino judėjimų, jis atsirado socialinėje žiniasklaidoje, o jo populiarumą įtvirtino sepijos atspalvio nuomonės formuotojų nuotraukos, kupinos jaukumo ir praeities prisiminimų. „Cottagecore“ stiliaus estetika iš tiesų peržengia šiuolaikines technologijų ribas, akcentuodama paprastumą ir lengvumą, lėtą tempą ir nesudėtingą gyvenimo būdą, kurį gali suteikti tik gyvenimas kaime.

 

Nuo ko pradėti?

„Cottagecore“ – vienas geriausių sėkmingo dizaino ir funkcijos dermės pavyzdžių, nes jame nėra nenaudojamų namų užkampių ar pernelyg brangių apdailos medžiagų, vietoj to pasirenkamas paprastumas ir funkcionalumas, užtikrinantis, kad kiekviena namų kertelė būtų tinkamai panaudota, kad kiekvienas dekoro elementas padėtų šio stiliaus apsuptyje gyvenantiems žmonėms gyventi visavertį gyvenimą. Jei norite susikurti „cottagecore“ dizaino interjerą savo namuose, pradėkite nuo namų erdvės apžvalgos ir vertinimo, kad suprastumėte, kiek ji jums patogi ir funkcionali. Atkreipkite dėmesį į namuose esančius daiktus, kurie sukelia nepatogumą, kuriuos turite ypač saugoti, o savo būtimi jie neatlieka jokios praktiškos funkcijos jūsų erdvėje. Skirkite laiko, kritiškai pažvelkite į savo namuose esančius daiktus, kurie juos tarsi užgriozdina. Įvertinkite juos naujai, lengvo „cottagecore“ stiliaus akimis.

 

Tekstas – Rasmos Matulionės. Nuotraukos – Shutterstock, Freepik, Pixabay.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2024 m. balandžio  mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 25, antradienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:21, leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Baniutė, Geistautė, Geistautė, Vilhelmas (Vilius), Vilhelmina, Prosperas
  • Tarptautinė jūrininkų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius