• birželio 21 d., Pirmadienis

Darbai darže birželio mėnesį

Lysvėse lauke ir šiltnamiuose vyksta tokie intensyvūs, spartūs procesai, kad vos spėjame stebėti, ravėti, laistyti, tręšti, rinkti, gardžiuotis…

 

 

Agurkams nugnybiame viršūnes, kai jie turi 67 lapus, kad pradėtų auginti šonines atšakas. Naujus stiebus vėliau galėsime pririšę virvėmis nukreipti į viršų ar leisime jiems tiesiog driektis pažeme. Birželio antroje pusėje agurkus laistome kiek mažiau, kad jie suformuotų daugiau vaisių užuomazgų, bet neleidžiame perdžiūti.

Formuojame pomidorus. Gerokai paūgėjus augalams, paliekame po vieną stiebą su 78 žiedų kekėmis. Galima palikti tik vieną apatinį ūglį su žiedine keke, o kitus iš lapų pažastų nuskinti, kai išaugs iki 8 cm ilgio. Tai geriausia daryti ryte tada jie lengviau lūžta. Saugant augalus nuo virusinių ligų, ūgliai laužiami į šoną – taip, kad ant rankų nepatektų jų sulčių. Prie stiebo turi likti 23 cm ilgio ūglio dalis.

Ravime, purename, laistome, tręšiame. Sparčiai augančias piktžoles rauname neleisdami joms pražysti ir subrandinti sėklų. Visas metame į komposto dėžę. Purename lysves, tarpueilius žemė išgarins mažiau vandens. Gausiai laistome porus, kopūstus, kuriuos pasodinome gegužės viduryje, nes dabar jiems reikia ypač daug drėgmės. Reguliariai tręšiame ir laistome kambarinius augalus, mat dabar jie greitai auga ir gausiai žydi.

Nepalikime tuščių lysvių. Nuėmus ankstyvąsias daržoves atsilaisvina lysvės. Kad neliktų tuščių plotų, galime pasisėti daržovių antram derliui. Pirmiausia lysves tinkamai paruošiame: supurename, išrenkame piktžoles, patręšiame. Žaliuosius žirnelius sėjame visą birželį, kad turėtume kiaurą vasarą. Iki rudens augs ir kitos daržovės – krapai, špinatai, ropės. Antram derliui galima pasisėti ir žiedinių kopūstų, o vėlesniam vartojimui – morkų, ridikų ir burokėlių. Atnaujindami daugiamečių daržovių kampelį, pasisėkime žieminių svogūnų, rūgštynių.

Daržovių priežiūra. Išretiname per tankiai sužėlusias morkas, burokėlius, agurkus. Nepatariama rauti agurkų daigų – jie nuskinami arba nukerpami, nupjaunami. Augančioms daržovėms reikia daug vandens ir maisto medžiagų, todėl dabar laistome ne tik vandeniu, bet ir trąšų tirpalu. Kompleksinėmis trąšomis su mikroelementais tręšiame gūžinius ir žiedinius kopūstus, moliūgines daržoves. Bulvės ne tik tręšiamos – svarbu pasirūpinti, kad joms netrūktų drėgmės. Svogūnų lysves birželio mėnesį patręškime sausomis azoto trąšomis. Po to palaistoma, kad maisto medžiagos geriau pasiektų šaknis. Birželio pabaigoje patariama azoto trąšų nenaudoti, nes jų padauginus daržovės blogai laikosi žiemą. Kas 7–10 dienų tręšiami ir šiltnamyje augantys agurkai, pomidorai, paprikos.

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 21, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 17:44, leidžiasi 02:38.
  • Mėnulis Skorpione, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis birželio 18 d.
  • Alicija, Aloyza, Aloyzas, Vasarė, Galmina, Galminas
  • Tarptautinė jogos diena.
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Sodinkite, sėkite, pikuokite lapines daržoves, prieskonius. Prisipjaukite spygliuočių ir kitų sumedėjusių augalų auginių, juos pamerkite į vandenį, kad įsišaknydintų. Sėkite, pjaukite veją, laistykite. Rinkite sraiges. Skinkite vaistinių augalų lapus, stiebus, prieskoninius augalus. Nerekomenduojama kirsti medžių, džiovinti vaisių, žolelių, sėti ir sodinti gūžinių salotų, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Kai sliekai šalia kits kito kupetėles surausia, vasarą sulauksi saulėtos dienos ir gražaus oro.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar žinote apie galimybę mūsų svetainėje užduoti klausimą specialistui?

Įvykių kalendorius