• liepos 12 d., Sekmadienis

Darbai darže birželio mėnesį

Lysvėse lauke ir šiltnamiuose vyksta tokie intensyvūs, spartūs procesai, kad vos spėjame stebėti, ravėti, laistyti, tręšti, rinkti, gardžiuotis…

 

 

Agurkams nugnybiame viršūnes, kai jie turi 67 lapus, kad pradėtų auginti šonines atšakas. Naujus stiebus vėliau galėsime pririšę virvėmis nukreipti į viršų ar leisime jiems tiesiog driektis pažeme. Birželio antroje pusėje agurkus laistome kiek mažiau, kad jie suformuotų daugiau vaisių užuomazgų, bet neleidžiame perdžiūti.

Formuojame pomidorus. Gerokai paūgėjus augalams, paliekame po vieną stiebą su 78 žiedų kekėmis. Galima palikti tik vieną apatinį ūglį su žiedine keke, o kitus iš lapų pažastų nuskinti, kai išaugs iki 8 cm ilgio. Tai geriausia daryti ryte tada jie lengviau lūžta. Saugant augalus nuo virusinių ligų, ūgliai laužiami į šoną – taip, kad ant rankų nepatektų jų sulčių. Prie stiebo turi likti 23 cm ilgio ūglio dalis.

Ravime, purename, laistome, tręšiame. Sparčiai augančias piktžoles rauname neleisdami joms pražysti ir subrandinti sėklų. Visas metame į komposto dėžę. Purename lysves, tarpueilius žemė išgarins mažiau vandens. Gausiai laistome porus, kopūstus, kuriuos pasodinome gegužės viduryje, nes dabar jiems reikia ypač daug drėgmės. Reguliariai tręšiame ir laistome kambarinius augalus, mat dabar jie greitai auga ir gausiai žydi.

Nepalikime tuščių lysvių. Nuėmus ankstyvąsias daržoves atsilaisvina lysvės. Kad neliktų tuščių plotų, galime pasisėti daržovių antram derliui. Pirmiausia lysves tinkamai paruošiame: supurename, išrenkame piktžoles, patręšiame. Žaliuosius žirnelius sėjame visą birželį, kad turėtume kiaurą vasarą. Iki rudens augs ir kitos daržovės – krapai, špinatai, ropės. Antram derliui galima pasisėti ir žiedinių kopūstų, o vėlesniam vartojimui – morkų, ridikų ir burokėlių. Atnaujindami daugiamečių daržovių kampelį, pasisėkime žieminių svogūnų, rūgštynių.

Daržovių priežiūra. Išretiname per tankiai sužėlusias morkas, burokėlius, agurkus. Nepatariama rauti agurkų daigų – jie nuskinami arba nukerpami, nupjaunami. Augančioms daržovėms reikia daug vandens ir maisto medžiagų, todėl dabar laistome ne tik vandeniu, bet ir trąšų tirpalu. Kompleksinėmis trąšomis su mikroelementais tręšiame gūžinius ir žiedinius kopūstus, moliūgines daržoves. Bulvės ne tik tręšiamos – svarbu pasirūpinti, kad joms netrūktų drėgmės. Svogūnų lysves birželio mėnesį patręškime sausomis azoto trąšomis. Po to palaistoma, kad maisto medžiagos geriau pasiektų šaknis. Birželio pabaigoje patariama azoto trąšų nenaudoti, nes jų padauginus daržovės blogai laikosi žiemą. Kas 7–10 dienų tręšiami ir šiltnamyje augantys agurkai, pomidorai, paprikos.

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Makita2

Šiandien

  • Liepos 12, sekmadienis.
  • Saulė teka 04:58, leidžiasi 21:50.
  • Mėnulis teka 00:46, leidžiasi 13:02.
  • Mėnulis Avine, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 5 d.
  • Sigitas, Margiris, Izabelė
  • Vaisių diena. Sėkite, sodinkite šakniavaisines daržoves (ropes, ridikus, ridikėlius), tręškite pomidorus, paprikas ir ankštines daržoves. Pjaukite, aeruokite veją. Kirskite krūmus. Rinkite vaistinius augalus, darykite gydomųjų žolių pagalves. Pjaukite, skaldykite malkas. Valykite rūsio lentynas. Naikinkite pelėsius. Vėdinkite patalpas, patalus. Ypač palanki diena nuimti derlių, konservuoti, sandėliuoti.
  • Ko liepa, rugpjūtis neišvirs, to rugsėjis neiškeps.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Iš kokio medžio medienos pagaminti plautai Jūsų pirtyje?

Įvykių kalendorius