• gegužės 3 d., Penktadienis

Darbai gruodį: pasigaminkime atramų augalams

Kai už lango trumpos tamsios dienos ir lauke gali pabūti neilgai, gurkšnojant žolelių arbatą neblogai yra pamąstyti, suskaičiuoti sodo darbų derlių. Prisiminkite, kaip sekėsi įgyvendinti šių metų planus, kas nepavyko ir kodėl, ką norite tęsti, o ką darytumėte visai kitaip. Planuokite ar pasigaminkite tai, ko reikės kitiems metams, pavyzdžiui, atramų augalams.
 


Pilnaviduriai stambiažiedžiai žoliniai bijūnai nuo žiedų svorio išlinksta, po lietaus netgi išgula. Dabar geriausia įsigyti 6–8 mm skersmens vielos ir iš jos pasidaryti žiedinių atramų. Žiedo skersmuo turi būti toks, kokia yra suaugusio kero apimtis. Jam užtenka trijų kojelių, kurių aukštis lygus kero aukščiui. Pavasarį, bijūnams pasiekus 30–40 cm aukštį, atramos įsmeigiamos į žemę ir jiems augant vis pakeliamos.
Jei kitam sezonui reikalingi žardeliai, įsigykite medžiagų ir turėdami laiko jas paruoškite. Šios atramos būtinos persikams, vynmedžiams, vijoklinėms rožėms, sausmedžiams, raganėms. Stulpams tinka mažiausiai 4 cm skersmens metaliniai vamzdžiai, nes mediniai greitai supūva. Jei žardelių aukštis apie 2 m ir juos reikia įkasti į žemę apie 50 cm, vamzdžių ilgis turi būti apie 2,5 m.
Paprasčiausias žardelis yra horizontaliai (kas 20–30 cm) tarp vamzdžių ištemptos arba prie kablio sienoje pritvirtintos vielos eilė. Vietoj vielos naudojamos ir kartelės. Jos sujungiamos viena su kita vertikaliai ir horizontaliai (arba įstrižai). Kartelės gali būti 1×2 cm storio, tarpai tarp jų – 20–25 cm. Tarp sienos ir bet kokio žardelio paliekamas 15–20 cm tarpas orui cirkuliuoti.

Šiuo metu verta paieškoti ir obeliskų. Jie gali būti sodo ir daržo puošmena, puikios atramos pentiniams, rožėms, piliarožėms, pupelėms, kvapiesiems pelėžirniams, sukučiams ir kitiems besivejantiems ir svyrantiems augalams. Obeliskai gaminami iš įvairių medžiagų: metalo, medžio, vytelių, metalo, virvelių. Forma ir konstrukcija priklauso nuo pastatų architektūros, sodo stiliaus, augalų aukščio ir jūsų skonio.

Taip pat turbūt esate atkreipę dėmesį į gabionus. Gabiònas (pranc. gabion < it. gabbione ‘didelis narvas’) – inžinerinis statinys, suprojektuotas kaip atraminė sienutė. Tai metalinio tinklo dėžė, pripildyta vienodo dydžio riedulių, stambios frakcijos skaldos. Užpildas gali būti granitas, kalkakmenis, trupintas betonas ar kitokia medžiaga.
Gabionus galima greitai, be specialių įgūdžių ar įrenginių pastatyti, užpildyti. Jie naudotini kuriant paminklus, kolonas, sėdimas vietas, atramines sieneles, sprendžiant teritorijos padalijimo klausimus, statant laisvai stovinčias perimetrines ar nuo triukšmo apsaugančias sienas (jos gali būti užpildytos žeme ir apsodintos).

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 3, penktadienis.
  • Saulė teka 05:36, leidžiasi 20:57.
  • Mėnulis teka 04:20, leidžiasi 14:18.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, IV ketvirtis. Delčia gegužės 1 d.
  • Aleksandras, Jokūbas, Pilypas, Juvenalis, Arvystas, Dovydas
  • Saulės diena. Pasaulinė spaudos laisvės diena. Pirmosios rašytinės Konstitucijos Europoje diena (1791 m.)
  • Lapų diena. Galima augalus laistyti, purkšti, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Purenkite žemę aplink braškes, vaiskrūmius, daugiametes. Pavakariais purkškite augalus skystomis trąšomis. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių.
  • Sužaliavus paprastajai ievai sėjami burokėliai, gelteklės, salotinės cikorijos, pupos, gelsvės, kalendros, raudonėliai, dašiai, gūžiniai kopūstai, krapai. Sodinami svogūnų sėjinukai, česnakai, salotų, porų, ankstyvųjų gūžinių kopūstų, brokolių ir kaliaropių daigai, ankstyvosios bulvės.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius