Darbai rožyne birželį
*Tręšimas. Rožių ūgliai auga ir viršūnėse krauna žiedų pumpurus. Ankstyvosios jau žydi. Šiuo metu svarbiausia užtikrinti optimalias sąlygas žiedams formuotis. Prisiminkite, kokiomis trąšomis ir kada tręšėte. Kalendoriuje pasižymėkite, kada planuojate kitą tręšimą. Nesistebėkite literatūroje radę visokiausių priežiūros patarimų. Tręšti rožes galima ir tik vieną kartą pavasarį ilgo veikimo trąšomis, ir įpilant jų į vandenį kiekvieną kartą laistant (1–2 kartus per savaitę). Aišku, tai kraštutinumai, bet tokie būdai irgi galimi. Dažniausiai rožės tręšiamos kas mėnesį, kaitaliojant mineralines ir organines trąšas.
*Kenkėjai. Atkreipkite dėmesį – jau pasirodo ir rožių kenkėjų. Ūglių viršūnės ir pumpurai mėgstami amarų. Juos sunaikinti lengviausia – padės ir bet kokie insekticidai, ir naminiai augalų nuovirai. Paslaptingas kenkėjas yra ūglinis pjūklelis (Ardis bruniventris). Jo lervos ūglyje išgraužia 3–4 cm ilgio takelį, ir šis ima vysti. Pamačius pažeistus ūglius reikėtų nedelsiant nukirpti iki sveikos vietos ir sunaikinti. Gleivėtasis pjūklelis (Endelomyia aethiops) yra lengvai pastebimas. Žalsvai gelsvos gleivėtos lervos graužia lapų paviršių, palikdamos tik gyslas.
*Genėjimas. Apžiūrinėdami krūmines rožes atkreipkite dėmesį, ar ne per tankiai želia nauji ūgliai. Sutankėjusiose vietose silpniausius iškirpkite.
Formuokite taisyklingas kamieninių rožių lajas. Šalinkite visus iš kamieno pagrindo pasirodžiusius ūglius. Įsitikinkite, kad kuoleliai gerai laiko augalus, o raišteliai nepažeidžia žievės.
Pixabay nuotr.