• gruodžio 1 d., Penktadienis

Darbai rožyne lapkritį

Rožyną reikia labai kruopščiai sutvarkyti. Nenuostabu, kad po rugsėjo ir spalio ten yra prikritusių lapų, žiedlapių. Pasistenkite viską sugrėbti ir išnešti iš sodo. Atidžiai apžiūrėkite, ar nėra juodosios dėmėtligės arba miltligės pažeistų lapų. Pastebėję krūmelius nupurkškite fungicidais.

 

 

Sutvarkę rožyną, apie šaknis pamulčiuokite krūmelius (jei to nepadarėte spalio mėnesį).

Krūmines rožes nugenėti reikėtų lapkričio pradžioje. Nupjautų šakelių žaizdos turi spėti apdžiūti iki dengimo. Jei rožes tą pačią dieną ir nugenėsite, ir uždengsite, jų stiebų galai bus labai pažeidžiami. Uždengti patogiau trumpai nukirptus krūmelius, bet dauguma sodininkų mėgėjų stengiasi išsaugoti ilgesnes šakeles. Miniatiūrinių ir besidriekiančių rožių galima neliesti.

Nuimkite nuo atramų laipiojančias rožes. Jos žiedus krauna tik ant antramečių ir senesnių šakelių. Krūmus reikia tik išretinti, paliekant stipriausias 2–3 metų šakas. Jos prilenkiamos prie žemės ir prispaudžiamos ant plono eglišakių sluoksnio.

Dengti rožes galima tik prasidėjus pastoviems šalčiams. Uždengtos per anksti, jos sušunta, pradeda sirgti. Lapkritį dengiamoji medžiaga turi būti paruošta ir sudėta pastogėje.

Geriausiai rožės peržiemoja po eglišakėmis. Jos neblogai sulaiko šilumą, nepūva, o augalai kvėpuoja. Tinka ir kitos medžiagos: nendrės, stambūs šiaudai, lapai. Svarbu, kad apklotas būtų sausas ir nesušlaptų per žiemą. Ant viršaus dedamos medinės dėžės, lentos, polietileno juostos.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 1, penktadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
  • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
  • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius