Daržininko rūpesčiai lapkritį
Nerimstantis vėjas nusinešė tolyn auksinio rudens žavesį, daržo lysves skandina nesibaigiantis lietus, o dargana ir vis dažniau atslenkantis rūkas užvėrė duris lauko darbams. Bet, nors ir trumpam, švystelėjus saulei, skubame į daržą pasisėti rūgštynių, išsikasti topinambų, pridengti žiemoti paliktų augalų…
Svarbiausi darbai
*Renkame medžių pelenus. Jeigu dirva yra sunkus molis, geriausia pelenus įterpti rudenį, o lengvą smėlį ir priesmėlį patręšime pavasarį.
*Renkame kiaušinių, svogūnų lukštus, kavos tirščius, arbatos pakelius. Jei į sodą vykstame dažniau, neišmeskime ir daržovių lupenų, vaisių žievių.
*Jei dar nepasodinote žieminių česnakų, nedelskite, nes vėliau skiltelės gali nespėti įsišaknyti.
*Lapkričio pradžioje galima pasisėti rūgštynių. Per žiemą sėklos užsigrūdins, geriau sudygs negu išbertos pavasarį. Į anksčiau paruoštas lysves prieš šalčius dar galima sėti ir salotas, morkas, špinatus, krapus.
*Likusį nepanaudotą kompostą išberkime ant prieskoninių augalų, pasodintų žieminių česnakų, pasėtų morkų, salotų, špinatų, darže žiemoti paliktų gelteklių, porų, valgomųjų putelių, šakninių petražolių.
*Nuimame paskutinį briuselinių kopūstų derlių.
*Nepamirškime pavasario sėjai pasiruošti žemės mišinių.
*Galime raugti kopūstus. Kad jie būtų sultingi ir traškūs, turi gauti šalčio.
*Pasirūpiname balkone augintais prieskoniniais augalais, esant galimybei perkeliame į kambarį arba paliekamus gerai pridengiame.