• liepos 27 d., Šeštadienis

Daržininko užrašai sausį

Pats žiemos vidurys, darbų tarsi ir nėra, būtų galima atsikvėpti, bet nekantrus daržininkas ramiai nesėdi. Mintys vis tiek sukasi apie būsimą sėją, daržo planavimą, kenkėjų invaziją, augalų ligas. Galvojame ir apie praėjusio sezono teisingus žingsnius bei klaidas, kurių nepavyko išvengti, prisimename įkyrų piktžolių dygimą, sausrą ar nesibaigiantį lietų…

 

Svarbiausi darbai

 

*Planuojame būsimą daržą, renkame informaciją apie naujas augalų veisles, auginimą, tręšimą.

*Numatome vietą naujiems šiltnamiams, inspektams.

*Ant palangės esantį žaliąjį daržą papildome naujais prieskoniniais augalais – nusiperkame bazilikų, mairūnų, rozmarinų.

*Į vazonėlius, lovelius laiškams sodiname svogūnų ropeles.

*Renkame informaciją apie insekticidinius augalus.

*Nusiperkame leidinį „Sodo dienoraštis. Darbai pagal Mėnulį 2024 metams“.

 

 

Lysvės popieriaus lape

Kol už lango žiema, pasitelkdami vaizduotę ir prisiminimus su dar neišblukusiais buvusiais vaizdais, pabandykime nusipiešti, koks daržas turėtų būti šiemet, paplanuokime, kur sodinsime vienas ar kitas daržoves, kiek lysvių joms skirsime, kaip jas išdėstysime. Mūsų fantazijos ir vizijos, užgimusios popieriaus lape, tebūna didelis žingsnis naujo derliaus link.

Gausiam derliui įtakos turi ir tinkamai parinkti kaimynai, nes ne visos daržovės draugiškai sugyvena arba priešingai – vienos kitoms padeda apsiginti nuo ligų ar kenkėjų.

Bulvės mielai į kompaniją priims česnakus, padedančius apsisaugoti nuo maro. Pupos, pupelės, pasodintos šalia plačia juosta, atbaidys kolorado vabalus, o agurkai, kopūstai – netinkami kaimynai. Kopūstai draugauja su porais, kurie gina nuo tripsų. Jiems patinka pupelių, agurkų, česnakų, pomidorų, žirnių kaimynystė.

Žirniai nemėgsta aukštaūgių konkurentų – bulvių, pupų, porų, pomidorų. Jie gerai augs šalia kopūstinių daržovių, salotų, lapinių burokėlių, morkų.

 

 

Inventoriaus apžiūra

Pasibaigus darbų sezonui, įrankiai buvo nuvalyti, sutaisyti, sutepti, bet ar nereikia įsigyti naujų, būtinų kiekvienam etapui. Dabar patikrinkime ir paplanuokime, ar užteks kastuvo ir kauptuko, ar nereikėtų įsigyti lengvesnių įrankių. Gal ravėjimo darbus palengvintų ir universalios pirštinės su nagais. Lysves vis dar kasame kastuvu, bet parduotuvėse yra nedidelių rankinių plūgelių, vagotuvų… Atsižvelgdami į savo daržo dydį ir darbų apimtis, atnaujinkime savo inventorių.

Reikia pasiskaičiuoti, kiek šiltnamiams, pavasarinėms priedangoms, inspektams reikės polietileninės plėvelės, kiek lysvių nuo šalnų užtiesime daržo plėvele.

Laikas pagalvoti, kuo pririšime pomidorus, kaip aukštyn kelsime pupeles, agurkus. Specializuotose parduotuvėse, prekybos centruose galima rasti įvairiausių juostų, bet ir iš turimų medžiagų lengvai jų pasidarysime patys. Ilgi žiemos vakarai nepabos sukant virves, ypač jei tuo užsiims visa šeima.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius