• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Daržovės, lipančios į dangų

Šįkart pakalbėkime apie daržoves, kurias galima auginti ant atramų, pergolių. Juk vertikalios linijos – puikus būdas priartinti daržą prie grožio etalono arba bent jau pakeisti jo vaizdą.

 

Praktiški sprendimai

Ar kada nors pagalvojote, kad augindami daržoves vertikaliai palengviname savo gyvenimą? Visų pirma, nereikia lankstytis nuimant derlių – jau vien tai didelis laimėjimas. Bet kol iki derliaus toli, reikia šiek tiek paplušėti. Svarbiausias darbas – pastatyti atramas. Tai gali būti pergolė, dailus obeliskas, grotelės, ratu į dirvą susmeigtos ir viršuje surištos vytelės, įtempta viela, virvė, speciali tvora ar vielinio tinklo gabalas. Įvairių atramų galima nusipirkti arba susikonstruoti patiems. Pasirinkimas priklauso nuo galimybių, bet ne mažiau svarbus veiksnys yra ir daržovių rūšis, bet apie tai vėliau.

Prie atramų pasodintų daržovių priežiūra daug paprastesnė – lengviau nuskinti pageltusius lapus, nukirpti nereikalingus stiebus. Jos tolygiau apšviečiamos ir dėl geresnės oro cirkuliacijos rečiau suserga.

Yra ir trūkumų – dauguma daržo augalų ilgainiui praranda dekoratyvumą, anksti pasensta ir baigia vegetaciją ne itin gražios formos. Šią problemą estetikos gerbėjams padės išspręsti šalia pasodintos vienmetės vijoklinės gėlės, kurios uždengs apsinuoginusias atramas ir dar žiedais papuoš. Atskirų rūšių augalų augimo tempai skiriasi, tad kai kada gėles verta „atskirti“ – sodinkite į vazonėlius ir pastatykite šalia daržovių.

Ne visos vijoklinės gėlės – geros kaimynės daržovėms, mat tarp jų yra ir nuodingų. O kur garantija, kad skindami agurkus į krepšį neįmesite ne itin maistui tinkamų. Pasekmės nebūtinai bus tragiškos, bet pasisaugoti verta, ypač jei sode šėlsta vaikai, mėgstantys užkrimsti žirnių.

Bus tęsinys…

Unsplash nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius