• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Daržovės, lipančios į dangų

Šįkart pakalbėkime apie daržoves, kurias galima auginti ant atramų, pergolių. Juk vertikalios linijos – puikus būdas priartinti daržą prie grožio etalono arba bent jau pakeisti jo vaizdą.

 

Praktiški sprendimai

Ar kada nors pagalvojote, kad augindami daržoves vertikaliai palengviname savo gyvenimą? Visų pirma, nereikia lankstytis nuimant derlių – jau vien tai didelis laimėjimas. Bet kol iki derliaus toli, reikia šiek tiek paplušėti. Svarbiausias darbas – pastatyti atramas. Tai gali būti pergolė, dailus obeliskas, grotelės, ratu į dirvą susmeigtos ir viršuje surištos vytelės, įtempta viela, virvė, speciali tvora ar vielinio tinklo gabalas. Įvairių atramų galima nusipirkti arba susikonstruoti patiems. Pasirinkimas priklauso nuo galimybių, bet ne mažiau svarbus veiksnys yra ir daržovių rūšis, bet apie tai vėliau.

Prie atramų pasodintų daržovių priežiūra daug paprastesnė – lengviau nuskinti pageltusius lapus, nukirpti nereikalingus stiebus. Jos tolygiau apšviečiamos ir dėl geresnės oro cirkuliacijos rečiau suserga.

Yra ir trūkumų – dauguma daržo augalų ilgainiui praranda dekoratyvumą, anksti pasensta ir baigia vegetaciją ne itin gražios formos. Šią problemą estetikos gerbėjams padės išspręsti šalia pasodintos vienmetės vijoklinės gėlės, kurios uždengs apsinuoginusias atramas ir dar žiedais papuoš. Atskirų rūšių augalų augimo tempai skiriasi, tad kai kada gėles verta „atskirti“ – sodinkite į vazonėlius ir pastatykite šalia daržovių.

Ne visos vijoklinės gėlės – geros kaimynės daržovėms, mat tarp jų yra ir nuodingų. O kur garantija, kad skindami agurkus į krepšį neįmesite ne itin maistui tinkamų. Pasekmės nebūtinai bus tragiškos, bet pasisaugoti verta, ypač jei sode šėlsta vaikai, mėgstantys užkrimsti žirnių.

Bus tęsinys…

Unsplash nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
  • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius