• birželio 20 d., Ketvirtadienis

Daržovių draugystė III

Tęsiame temą apie daržovių draugystę lysvėje. Kas draugauja, o kas nelabai? Ką naudinga sodinti šalia, o ką verčiau atskirti dideliu atstumu?

Pomidorai. Kai kas pomidorus laiko tikrais egoistais ir mano, kad jiems į porą niekas netinka. Bet ir šioms daržovėms draugija neprošal. Jie gerai sutaria su salierais, ridikais, ridikėliais, kukurūzais, salotomis, kopūstais, morkomis ir burokėliais.
Pažymimas teigiamas špinatų, krūminių pupelių, laiškinių česnakų poveikis. Aplink lysvę patariama pasodinti petražolių apvadą. Pomidorų skonį pagerina šalia augantys bazilikai, melisos, mėtos, šalavijai, dašiai. Kai kas gali jus apkaltinti aplaidumu, bet didžiosios dilgėlės pagerina šių daržovių sulčių kokybę ir pratęsia vaisių saugojimo laiką. Nerekomenduojama pomidorų auginti šalia bulvių, ropinių kopūstų, krapų.

Porai. Brokoliai, baklažanai, įvairūs kopūstai, pastarnokai, saldžiosios paprikos, gelteklės, pomidorai, gūžinės salotos, morkos – puikūs palydovai. Labai naudinga porus sodinti tarp gumbinių salierų. Juos, kad užaugintų kuo didesnę baltąją dalį, reikia apkaupti, tad galima naudoti žemes, apnuoginant 1/3 salierų gumbų.
Porams ne itin miela ankštinių daržovių (pupų, pupelių, žirnių), česnakų draugija.

Pupos. Aplink agurkų lysvę patariama pasodinti pupų. Jos yra geros ir kukurūzų, bulvių, ridikėlių, ridikų, špinatų, garstyčių kaimynės. Dėl jų dirvoje padaugėja azoto. Šalia pupų pasodinti kvapieji bazilikai sumažina grūdinukų antplūdžio tikimybę. Kitos šias daržoves gerai veikiančios prieskoninės žolės: agurklės, levandos, raudonėliai, rozmarinai. O štai svogūnus, porus, česnakus, serenčius įkurdinkite kuo toliau.

Pupelės
. Tai pačios draugiškiausios ankštinės daržovės. Vieni kitiems padeda pupelės ir ridikėliai, visų rūšių kopūstai, salierai, agurkai, bulvės, pomidorai, kukurūzai, burokėliai, špinatai. Pupelių šaknys kaupia azotą ir juo praturtina dirvą ne tik nuėmus derlių. Nedideli šio cheminio elemento kiekiai vegetacijos metu pasotina daržoves. Pretendentų į azotą apstu, bet reikia atsižvelgti ir į pupelių poreikius – joms gali pakenkti svogūnai, česnakai, žirniai, pankoliai. Pupas, pupeles dažnai apninka juodieji amarai. Juos nubaidys dašiai.

Ridikėliai. Jiems gera augti lysvėse su pomidorais, špinatais, petražolėmis, lapiniais burokėliais, svogūnais, česnakais, kopūstinėmis daržovėmis, braškėmis, žirniais. Ypač palanki sąjunga su lapinėmis ir gūžinėmis salotomis, pupelėmis. Šalia šių daržovių ridikėliai užauga didesni ir švelnesnio skonio. Nasturtų ir pipirnių apvadas aplink lysvę taip pat pakeičia šakniavaisių skonį – dėl to turėtų džiūgauti aštrumynų mėgėjai.
Ridikėliai sudygsta greitai, tad rekomenduojama sėti į vieną eilę su lėčiau besikalančiomis morkomis, pastarnokais, burokėliais. Greitai jie ir užauga – išrovus atsiras daugiau vietos kaimyninėms kultūroms. Šiems daržo augalams nepatinka karštis. Problema išsprendžiama, ridikėlius sėjant tarp daržinių builių, teikiančių pavėsį ir apsaugančių nuo perkaitimo. Ar yra kas nors, kas šiems pavasario gardumynams nepatinka? Taip, juozažolės. Kai kurie sodininkai teigia, kad nepalanki ir agurkų kaimynystė.

Salierai. Gumbinių, lapinių ir lapkotinių salierų augimą skatina kopūstai. Tai naudinga sąjunga – salierų skleidžiamas kvapas nubaido kopūstinius baltukus, sprages. Pomidorų, špinatų, agurkų, salotų, burokėlių artumas taip pat į naudą. Gerai, kai šalia auga pupelės, laiškiniai česnakai. O štai bulvės, morkos, kukurūzai, petražolės – salierams ne draugai. 

Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download intex firmware
Download WordPress Themes Free

Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie

Šiandien

  • Birželio 20, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:59.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 07:29.
  • Mėnulis Vandenyje 05:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 17 d.
  • Florentina, Silverijus, Žintautė.
  • Pasaulinė pabėgėlių diena. Devintinės.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius krūmus, gėles, kad gausiai žydėtų. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Valykite rūsius. Nepalanki diena laistyti, pikuoti daigelius.
  • Kai samanos prie medžio ima drėkti, netrukus lis.

Įvykių kalendorius

Apklausa

Ar patyrėte nuostolių dėl sausros?

Rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Sekite mus