• birželio 22 d., Šeštadienis

Dideli mažų akmenukų pranašumai

Akmenukų skaldele nubertame gėlyne pakanka kelių augalų. Tokį gėlyną paprasta prižiūrėti, o atrodo jis nepriekaištingai ir labai patraukliai.

 

 

Daug akmenukų ir keli augalai – tai du elementai, sudarantys akmenuotą gėlyną. Jį lengva įrengti, paprasta prižiūrėti ir, svarbiausia, toks gėlynas padeda užglaistyti įvairius bendro sodybos projekto nesklandumus. Prireiks tik trupučio kūrybinės ugnelės, kad akmenuotam gėlynui būtų suteikta efektinga išvaizda.

Klasikinių raštų paieškokite gamtoje. Akmenuotą substratą mėgsta ir jame noriai įsikuria sausrai atsparūs augalai, nebijantys vandens stygiaus ir kaitrių bei džiovinančių saulės spindulių. Tokie augalai auga mažomis grupelėmis ir atkreipia dėmesį išraiškingomis formomis bei pilkšvais ar tamsiai purpuriniais lapais. Ši spalva tinka prie natūralaus akmenukų kolorito. Šiuolaikiniai minimalistiniai projektai dažnai būna artimi japoniškiems sodams, kur žvyras ir akmenys yra tokie pat svarbūs kaip augalai.

Praktiškų ir patvarių medžiagų gerbėjai taip pat turėtų įvertinti smulkių akmenukų pranašumus: padailintas skaldele, kiekvienas sunkiai sutvarkomas sodybos kampelis gali virsti labai patraukliu sodo perliuku.

 

Visą straipsnį skaitykite žurnalo „Mano sodyba“ 2020 metų sausio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 22, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 23:22, leidžiasi 04:00.
  • Mėnulis Ožiaragyje 02:08. Pilnatis
  • Kaributas, Laima, Paulina, Paulinas, Tomas, Inocentas
  • Vasaros saulėgrįža
  • Šaknų diena. Tinkama diena derlių nuimti greitam naudojimui, tręšti, kad vešėtų ir gerai augtų vaisiai. Netinkama diena krūmus retinti, genėti gyvatvores.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius