Didžiausias kovo mėnesio darbas – genėjimas
Svarbiausia suspėti iki pradės sprogti pumpurai. Tačiau pavasarį nerekomenduojama genėti spygliuočių. Šį darbą atidėkite vasarai – mažiau tekės sakai, lengviau užgis žaizdos. Nereikėtų genėti anksti žydinčių ir sultis tekinančių augalų: beržų, klevų, vynmedžių ir pan. Nerekomenduojama genėti dekoratyvinių klevų, medlievų, cercių, sumedėjusių bijūnų, magnolijų, beveik visų rūšių šermukšnių ir putinų, robinijų. Stipriai karpyti galima japonines lanksvas, šviesiąsias ir šluotelines hortenzijas – augalus, kurie žiedus krauna ant pirmamečių ūglių. Pašalinamos visos sutankėjusių alyvų atžalos. Kreivos ir senos šakos išpjaunamos prie pat pagrindų. Negalima trumpinti šakų viršūnių, nes ten susiformuoja žiedpumpuriai.
Gyvatvorių genėjimas reikalauja tikslumo. Paprastai užtenka ištemptos virvės, o sudėtingesniu atveju – net specialių trafaretų. Taip pat kantriai ir kruopščiai tvarkomos dekoratyviai formuojamų augalų lajos.
Atminkite, kad pirmiausia būtina genėti sergančius, o tik po to sveikus. Karpykite ir retinkite vynuogių stiebus. Tai darykite kovo pradžioje, nes vėliau, kai iš žaizdų pradės smarkiai tekėti sultys, bus per vėlu. Rudenį neretintus agrastus ir serbentus sutvarkykite dabar. Išpjaukite senus stiebus: nedideliuose serbentų krūmuose turi likti apie 15 įvairaus amžiaus stiebų, dideliuose – apie 25. Išpjaukite lūžusius ir turinčius serbentinių erkučių pažeistus pumpurus. Atpažinti tokius lengva – jie neproporcingai dideli, išpampę. Genėdami agrastus taip pat palikite apie 15 stiebų. Mėnesio pradžioje laikas retinti kultūrinių veislių lazdynus. Tai rekomenduojama daryti kas 5 metus, krūme paliekant iki 10 stiebų. Labai smarkiai pernai nugenėtos obelys išaugina daug vilkaūglių. Jei jų neišpjovėte rugpjūtį, pašalinkite anksti pavasarį.