• gegužės 7 d., Antradienis

Didžiulė vejos pjovimo nauda

Daugiausia laiko atimantis vejos priežiūros darbas – pjovimas. Už rūpesčius laukia malonus atlygis – tankus ir gražus žalias kilimas. Pagrindinė taisyklė: žolė turi būti gana aukšta, kad jos šaknys gautų užtektinai maisto medžiagų, ir gana trumpa, kad gražiai atrodytų. Aukštis maždaug vienodas visą sezoną. Ką dar reikėtų žinoti?

Kaip dažnai pjauti veją?

Tai priklauso nuo vejos tipo, žolių rūšių, oro sąlygų ir metų laikų. Dekoratyvinės vejos (reprezentacinėse vietose, saikingai mindomos) pjaunamos dažniau ir žemiau, o paprastosios (poilsio zonose, žaidimų aikštelėse, kur mindomos intensyviau) – rečiau, paliekant aukštesnius žolynus.
Šis darbas atliekamas nuo balandžio–gegužės iki spalio. Gražią vasarą ir pavasarį, kai šilta, bet negresia sausra, o lietaus iškrenta norma, žolė auga intensyviai ir ją pjauti reikėtų kas 5 dienas. Ankstyvą pavasarį, vėlyvą rudenį tai daroma rečiau – maždaug kas 10–14 dienų. Kad žolė nesiveltų ir neužkimštų vejapjovės, ją reikia pjauti tik sausą. Užsitęsus lietingiems orams ar įsivyravus karščiams, verčiau palaukti palankesnių dienų. Paskutinį kartą pjaunama vėlyvą rudenį, nepamirštant sugrėbstyti žolės likučių.
Jauna, ką tik sudygusi žolė pirmą kartą pjaunama, kai pasiekia 7–8 cm aukštį. Patrumpinamos 2–3 cm ilgio viršūnėlės. Vėliau kaskart pjaunama vis žemiau, kol ji pasidaro norimo aukščio.

Poveikis šaknų sistemai

Žolė, kurios šaknys gerai išsivysčiusios, yra tanki, elastinga ir lengvai pasisavina maisto medžiagas. Stiprios šaknys pirmiausia į visas puses išsikeroja viršutiniame dirvožemio sluoksnyje. Jų išsidėstymo gylis ir apimtis priklauso nuo žolių rūšių ir mindymo intensyvumo. Kuo dažniau veja pjaunama ir kuo labiau trypiama, tuo prasčiau augalai įsišaknija arba šaknų sumažėja. Pernelyg intensyviai ją eksploatuojant, augalai nusilpsta. Kai kurie žūva, išretėja velėna. Šitaip nenutiks, jei poilsio zonoms, vaikų žaidimų vietoms užsėti naudosite mišinius, kurių sudėtyje vyraus mindymui atsparios žolės: pievinės miglės, daugiametės svidrės, nendriniai eraičinai.
Šaknų masė ir vejos dekoratyvumas priklauso ir nuo to, ar žolės gauna pakankamai vandens ir maisto medžiagų. Taigi laistykite, jei nesulaukiate dangaus malonės, ir tręškite.
Žolių šaknys, kad atsigautų, periodiškai turi pailsėti. Bent kartą per sezoną leiskite joms užaugti 10–12 cm aukščio. Palaisčius ir patręšus aukštus žolynus, susidarys daugiau vegetatyvinių ūglių. Dėl šios priežasties sustiprės šaknų sistema. Prie norimo aukščio grįžtama palaipsniui, pjaunant kelis kartus. Geriausias antžeminės žolių dalies ir šaknų santykis 1:1.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 7, antradienis.
  • Saulė teka 05:28, leidžiasi 21:04.
  • Mėnulis teka 04:56, leidžiasi 20:46.
  • Mėnulis Jautyje 00:42, dylantis, IV ketvirtis. Delčia gegužės 1 d.
  • Butautas, Danutė (Dana), Domicėlė, Domicijonas, Rimtė
  • Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti šakniavaisius, kompostą ruošti, dauginti vaiskrūmius ir dekoratyvinius krūmus atlankomis. Kovokite su kenkėjais, kurie veisiasi žemėje, tręškite visus augalus, galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius. Ypač tinkamas metas rinkti ir džiovinti dilgėlių jaunus lapelius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius