• spalio 18 d., Penktadienis

Ežiai: kuo naudingi ir kaip su jais elgtis?

Ežiai naudingi ar žalingi? Nėra vienareikšmio atsakymo, nes gamtoje kiekvienai rūšiai skirta vieta po saule ir kiekviena atlieka tam tikrą rolę. Dygliuotieji mūsų krašte mėgstami nuo senų laikų. Jie naikina daržams, miškams, sodams daug žalos pridarančias peles ir vabzdžius. Šiems mieliems žvėreliams esame linkę atleisti už išdraskytą žemėje perinčio paukštelio lizdą ar suėstą nykstantį roplį.

Sutiksi puškorių šiltuoju metų laiku – netrukdyk. Tai gali būti patelė, maitinanti krūvelę ežiukų. Kitaip reikėtų elgtis vėlų rudenį ar žiemą pastebėjus pupsiuką. Gal jis pasiligojo, gal kas sukliudė žiemos poilsį? Tokį vertėtų ir pagloboti. Netrunka prijunkti prie žmogaus, jau po kelių dienų leidžiasi paimamas į rankas.

 

 

Jei tektų pagloboti…

Laikyti šį gyvūnėlį kambaryje – menkas malonumas. Naktimis nepaprastai judrus: bilda, čiuža, bėginėja, krebžda po grindis. Negalima uždaryti sandėliuke ar vonioje ant plytelėmis išklotų grindų. Guoliui tinka vatinukas ar veltinis. Dar geriau padėti išpuvusį kelmą ar medžio gabalą, pakloti jame lapų, samanų, žolių patalą. Kitaip sakant, globotiniui sudaryti jaukią specifinių kvapų aplinką.

Puškoriui reikia daug ėdesio ir bet ko nepaduosi. Mėgsta karvės pieną ir vištos kiaušinį, žalią mėsą ir žuvį. Pašaras turi būti įvairus ir neriebus. Persisotinę nutunka ir nugaišta. Žinokite: jei augintiniui lūžinėja dygliai – per maža saulės spindulių, jei pleiskanoja oda – trūksta vitaminų. Nereikia piktnaudžiauti eželio laisve. Lai tapena savais keliais vaikystės pasakų herojus – gerumo ir išminties įsikūnijimas!


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Spalio 18, penktadienis.
  • Saulė teka 07:54, leidžiasi 18:13.
  • Mėnulis teka 18:12, leidžiasi 09:18
  • Mėnulis Jautyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis spalio 17 d.
  • Liubartas, Lukas, Vaiva, Kęsminas, Kęsmina
  • Šaknų diena. Sodinkite česnakus, svogūnines gėles. Imkite derlių. Galima genėti vaismedžius, vaiskrūmius, apriškite vaismedžių kamienus lipniomis juostomis, nupurkškite karbamidu kamienus, šakas, nubaltinkite. Ruoškite kompostą, žemės mišinius. Kovokite su žemėje besiveisiančiais kenkėjais. Grėbkite lapus. Kaskite vaistinių augalų šaknis (vėlyvą vakarą ar anksti ryte). Galima raugti kopūstus.
  • Kėkštas miške garsiai rėkia – žiemos siekia. Kėkštas giles knibinėja – žiemą prašinėja.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius