• gruodžio 1 d., Penktadienis

Gėlės: ruduo balkonuose ir namuose

Kad ir kaip būtų gaila, bet žiedų jūros balkonuose jau baigia savo sezoną o namuose augančiomis gėlėmis irgi reikia atitinkamai pasirūpinti.

 

 

 

Gėlės balkonuose ir terasose

Metas išrauti vienmetes gėles. Nehibridinių augalų sėklas galite pasilikti – pavasarį pasisėsite namuose. Jei turite vėsią (10–15 ºC) ir šviesią patalpą, ten peržiemos visadžydės begonijos, pelargonijos, lantanos, fuksijos, tunbergijos. Jas į žiemojimo vietą suneškite mėnesio pradžioje, prieš šalnas. Į patalpas perkeliami visi iš paatogrąžių kilę daugiamečiai augalai. Atviruose balkonuose ir terasose paliekami tik ištvermingi, grožio nepraradę mūsų krašto gyventojai.

Kurkite rudenines dekoracijas – juk yra daug gražių žolynų, šalnų nebijančių žiedų. Į balkonų lovelius ir lauko vazonus žydinčias našlaites ir chrizantemas galima dėti ir su tais pačiais vazonėliais, tik nepamirškite kiekvieno atskirai palaistyti.

Namuose – pasiruošimas šildymo sezonui

*Ant palangių laikomos gėlės gauna vis mažiau šviesos. Nebeskatinkite jų augimo trąšomis, pradėkite mažiau laistyti.

*Gausiau laistomos ir vis dar tręšiamos šiuo metu žydinčios ir besiruošiančios žydėti gėlės. Jų vazonų nesukiokite, nekeiskite auginimo vietos.

*Atokiau nuo lango laikytus augalus reikėtų perkelti į šviesesnes vietas.

*Prasidėjus šildymo sezonui, sąlygos kambariuose labai pasikeičia: oras tampa šiltesnis, bet kur kas sausesnis. Apžiūrėkite, ar šiltas oras nuo radiatorių nekyla tiesiai prie augalų, nes tokias sąlygas ištveria tik nedaugelis.

*Oro drėgmei jautresnius augalus patraukite toliau nuo šilumos šaltinio, prie vazonų padėkite padėklus su drėgnomis samanomis, kartkartėmis apipurkškite.

*Kai kurioms kambarinėms gėlėms (meileniams, achimenėms, siningijoms ir pan.) būdingas visiškos ramybės periodas. Jų nelaistykite, leiskite nudžiūti antžeminei daliai.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 1, penktadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
  • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
  • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius