• gegužės 25 d., Šeštadienis

Gėlės: ruduo balkonuose ir namuose

Kad ir kaip būtų gaila, bet žiedų jūros balkonuose jau baigia savo sezoną o namuose augančiomis gėlėmis irgi reikia atitinkamai pasirūpinti.

 

 

 

Gėlės balkonuose ir terasose

Metas išrauti vienmetes gėles. Nehibridinių augalų sėklas galite pasilikti – pavasarį pasisėsite namuose. Jei turite vėsią (10–15 ºC) ir šviesią patalpą, ten peržiemos visadžydės begonijos, pelargonijos, lantanos, fuksijos, tunbergijos. Jas į žiemojimo vietą suneškite mėnesio pradžioje, prieš šalnas. Į patalpas perkeliami visi iš paatogrąžių kilę daugiamečiai augalai. Atviruose balkonuose ir terasose paliekami tik ištvermingi, grožio nepraradę mūsų krašto gyventojai.

Kurkite rudenines dekoracijas – juk yra daug gražių žolynų, šalnų nebijančių žiedų. Į balkonų lovelius ir lauko vazonus žydinčias našlaites ir chrizantemas galima dėti ir su tais pačiais vazonėliais, tik nepamirškite kiekvieno atskirai palaistyti.

Namuose – pasiruošimas šildymo sezonui

*Ant palangių laikomos gėlės gauna vis mažiau šviesos. Nebeskatinkite jų augimo trąšomis, pradėkite mažiau laistyti.

*Gausiau laistomos ir vis dar tręšiamos šiuo metu žydinčios ir besiruošiančios žydėti gėlės. Jų vazonų nesukiokite, nekeiskite auginimo vietos.

*Atokiau nuo lango laikytus augalus reikėtų perkelti į šviesesnes vietas.

*Prasidėjus šildymo sezonui, sąlygos kambariuose labai pasikeičia: oras tampa šiltesnis, bet kur kas sausesnis. Apžiūrėkite, ar šiltas oras nuo radiatorių nekyla tiesiai prie augalų, nes tokias sąlygas ištveria tik nedaugelis.

*Oro drėgmei jautresnius augalus patraukite toliau nuo šilumos šaltinio, prie vazonų padėkite padėklus su drėgnomis samanomis, kartkartėmis apipurkškite.

*Kai kurioms kambarinėms gėlėms (meileniams, achimenėms, siningijoms ir pan.) būdingas visiškos ramybės periodas. Jų nelaistykite, leiskite nudžiūti antžeminei daliai.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Gegužės 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 05:17.
  • Mėnulis Ožiaragyje 18:36, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 23 d.
  • Alvyda, Almantas, Evelina, Magdalena, Danutė, Bedas
  • Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Rankšluosčių diena.
  • Vaisių diena tęsis iki vakaro. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius