Gėlės: ruduo balkonuose ir namuose
Kad ir kaip būtų gaila, bet žiedų jūros balkonuose jau baigia savo sezoną o namuose augančiomis gėlėmis irgi reikia atitinkamai pasirūpinti.
Gėlės balkonuose ir terasose
Metas išrauti vienmetes gėles. Nehibridinių augalų sėklas galite pasilikti – pavasarį pasisėsite namuose. Jei turite vėsią (10–15 ºC) ir šviesią patalpą, ten peržiemos visadžydės begonijos, pelargonijos, lantanos, fuksijos, tunbergijos. Jas į žiemojimo vietą suneškite mėnesio pradžioje, prieš šalnas. Į patalpas perkeliami visi iš paatogrąžių kilę daugiamečiai augalai. Atviruose balkonuose ir terasose paliekami tik ištvermingi, grožio nepraradę mūsų krašto gyventojai.
Kurkite rudenines dekoracijas – juk yra daug gražių žolynų, šalnų nebijančių žiedų. Į balkonų lovelius ir lauko vazonus žydinčias našlaites ir chrizantemas galima dėti ir su tais pačiais vazonėliais, tik nepamirškite kiekvieno atskirai palaistyti.
Namuose – pasiruošimas šildymo sezonui
*Ant palangių laikomos gėlės gauna vis mažiau šviesos. Nebeskatinkite jų augimo trąšomis, pradėkite mažiau laistyti.
*Gausiau laistomos ir vis dar tręšiamos šiuo metu žydinčios ir besiruošiančios žydėti gėlės. Jų vazonų nesukiokite, nekeiskite auginimo vietos.
*Atokiau nuo lango laikytus augalus reikėtų perkelti į šviesesnes vietas.
*Prasidėjus šildymo sezonui, sąlygos kambariuose labai pasikeičia: oras tampa šiltesnis, bet kur kas sausesnis. Apžiūrėkite, ar šiltas oras nuo radiatorių nekyla tiesiai prie augalų, nes tokias sąlygas ištveria tik nedaugelis.
*Oro drėgmei jautresnius augalus patraukite toliau nuo šilumos šaltinio, prie vazonų padėkite padėklus su drėgnomis samanomis, kartkartėmis apipurkškite.
*Kai kurioms kambarinėms gėlėms (meileniams, achimenėms, siningijoms ir pan.) būdingas visiškos ramybės periodas. Jų nelaistykite, leiskite nudžiūti antžeminei daliai.