Gėlininko darbai namuose balandžio mėnesį
*Kritiškai įvertinkite kambarinius augalus – gal reikia apgenėti, persodinti, išskirstyti ar gausiau patręšti.
*Persodinkite vasarį, kovą pasėtas gėles į didesnius indus. Silpnus, paliegusius, per tankiai sužėlusius daigus nukirpkite palei žemę – taip yra geriau, nei rauti, pažeidžiant šaknis.
*Grūdinkite gėlių daigus, kurie po šalnų keliaus į gėlyną. Dienomis išneškite į lauką ar šiltnamį, kuriam laikui palikite prie praverto lango.
*Stebėkite kovo mėnesį padaugintus kambarinius ir balkoninius augalus – jei ūgliai pamerkti į vandenį, tikėtina, kad jau išleido šakneles. Juos pasodinkite į purią, vandeniui ir orui laidžią žemę. Jei ūgliai vazonėlyje, jau ima aiškėti, kurie prigijo – apie tai liudija besiskleidžiantys lapeliai. Patręškite, pasirūpinkite, kad netrūktų šviesos.
*Nulaužykite peržiem išsaugotų pelargonijų, petunijų, fuksijų, bakopų, verbenų ir kitų augalų, kuriuos, sodinsite į lauko vazonus, viršūnes – smarkiau šakosis. Jas pamerkite į vandenį ar susmeikite į drėgnas durpes – balandį dar galima dauginti.
*Mėnesio pradžioje sodinkite vazonuose augsiančias kanas, jurginus ir kitus vasarą bei rudenį žydėsiančius šakniagumbinius augalus.
*Atidžiai išstudijuokite turimų gėlių sėklų pakelių informaciją – kai kurias jau balandį galima sėti tiesiai į dirvą (saulėgrąžas, aguonas, geltonžiedes ešolcijas, glažutes, stambiažiedes godetijas, darželines juodgrūdes, kosmėjas ir kt.).
*Kai kurių gėlių daigai gali nukentėti nuo šalnų, tad jas sėkite į dėžutes, o jei nėra vietos – šiltnamiuose, inspektuose, o kai paaugs, gegužę, persodinsite lauke. Šiai kategorijai priskiriami vienmečiai jurginai, karpytalapiai kermėkai, laumakės, puikūnai, kiaušininiai lagūrai ir kt.