• rugpjūčio 4 d., Trečiadienis

Gėlininko darbai namuose balandžio mėnesį

*Kritiškai įvertinkite kambarinius augalus – gal reikia apgenėti, persodinti, išskirstyti ar gausiau patręšti.

*Persodinkite vasarį, kovą pasėtas gėles į didesnius indus. Silpnus, paliegusius, per tankiai sužėlusius daigus nukirpkite palei žemę – taip yra geriau, nei rauti, pažeidžiant šaknis.

 

 

 

 

*Grūdinkite gėlių daigus, kurie po šalnų keliaus į gėlyną. Dienomis išneškite į lauką ar šiltnamį, kuriam laikui palikite prie praverto lango.

*Stebėkite kovo mėnesį padaugintus kambarinius ir balkoninius augalus – jei ūgliai pamerkti į vandenį, tikėtina, kad jau išleido šakneles. Juos pasodinkite į purią, vandeniui ir orui laidžią žemę. Jei ūgliai vazonėlyje, jau ima aiškėti, kurie prigijo – apie tai liudija besiskleidžiantys lapeliai. Patręškite, pasirūpinkite, kad netrūktų šviesos.

*Nulaužykite peržiem išsaugotų pelargonijų, petunijų, fuksijų, bakopų, verbenų ir kitų augalų, kuriuos, sodinsite į lauko vazonus, viršūnes – smarkiau šakosis. Jas pamerkite į vandenį ar susmeikite į drėgnas durpes – balandį dar galima dauginti.

*Mėnesio pradžioje sodinkite vazonuose augsiančias kanas, jurginus ir kitus vasarą bei rudenį žydėsiančius šakniagumbinius augalus.

*Atidžiai išstudijuokite turimų gėlių sėklų pakelių informaciją – kai kurias jau balandį galima sėti tiesiai į dirvą (saulėgrąžas, aguonas, geltonžiedes ešolcijas, glažutes, stambiažiedes godetijas, darželines juodgrūdes, kosmėjas ir kt.).

*Kai kurių gėlių daigai gali nukentėti nuo šalnų, tad jas sėkite į dėžutes, o jei nėra vietos – šiltnamiuose, inspektuose, o kai paaugs, gegužę, persodinsite lauke. Šiai kategorijai priskiriami vienmečiai jurginai, karpytalapiai kermėkai, laumakės, puikūnai, kiaušininiai lagūrai ir kt.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
helso

Šiandien

  • Rugpjūčio 4 d., trečiadienis
  • Saulė teka 05:35, leidžiasi 21:14
  • Mėnulis teka 01:04, leidžiasi 18:57
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, IV ketvirtis. Delčia liepos 31 d.
  • Domantas, Domas, Gerimantas, Irta, Milgedė, Milgedas, Dominykas, Dominyka
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius, peržydėjusius augalus, chrizantemas, kitas žydinčias gėles. Naikinkite kenkėjus. Ruoškite vaistinių žolių pagalves. Grėbkite šieną. Imkite ir džiovinkite derlių ilgam laikymui.. Džiovinkite vaistažoles. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip laistote daržus?

Įvykių kalendorius