• gegužės 15 d., Šeštadienis

Gėlininko darbai namuose balandžio mėnesį

*Kritiškai įvertinkite kambarinius augalus – gal reikia apgenėti, persodinti, išskirstyti ar gausiau patręšti.

*Persodinkite vasarį, kovą pasėtas gėles į didesnius indus. Silpnus, paliegusius, per tankiai sužėlusius daigus nukirpkite palei žemę – taip yra geriau, nei rauti, pažeidžiant šaknis.

 

 

 

 

*Grūdinkite gėlių daigus, kurie po šalnų keliaus į gėlyną. Dienomis išneškite į lauką ar šiltnamį, kuriam laikui palikite prie praverto lango.

*Stebėkite kovo mėnesį padaugintus kambarinius ir balkoninius augalus – jei ūgliai pamerkti į vandenį, tikėtina, kad jau išleido šakneles. Juos pasodinkite į purią, vandeniui ir orui laidžią žemę. Jei ūgliai vazonėlyje, jau ima aiškėti, kurie prigijo – apie tai liudija besiskleidžiantys lapeliai. Patręškite, pasirūpinkite, kad netrūktų šviesos.

*Nulaužykite peržiem išsaugotų pelargonijų, petunijų, fuksijų, bakopų, verbenų ir kitų augalų, kuriuos, sodinsite į lauko vazonus, viršūnes – smarkiau šakosis. Jas pamerkite į vandenį ar susmeikite į drėgnas durpes – balandį dar galima dauginti.

*Mėnesio pradžioje sodinkite vazonuose augsiančias kanas, jurginus ir kitus vasarą bei rudenį žydėsiančius šakniagumbinius augalus.

*Atidžiai išstudijuokite turimų gėlių sėklų pakelių informaciją – kai kurias jau balandį galima sėti tiesiai į dirvą (saulėgrąžas, aguonas, geltonžiedes ešolcijas, glažutes, stambiažiedes godetijas, darželines juodgrūdes, kosmėjas ir kt.).

*Kai kurių gėlių daigai gali nukentėti nuo šalnų, tad jas sėkite į dėžutes, o jei nėra vietos – šiltnamiuose, inspektuose, o kai paaugs, gegužę, persodinsite lauke. Šiai kategorijai priskiriami vienmečiai jurginai, karpytalapiai kermėkai, laumakės, puikūnai, kiaušininiai lagūrai ir kt.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 15, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:12, leidžiasi 21:19.
  • Mėnulis teka 07:05, leidžiasi 00:22.
  • Mėnulis Vėžyje 04:30, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 11 d.
  • Jaunutė, Sofija, Zofija (Zosė), Izidorius, Algedas
  • Šv. Izidorius, Sėjos pabaiga. Steigiamojo Seimo diena. Tarptautinė šeimos diena
  • Lapų diena. Sėkite, sodinkite, pikuokite lapines daržoves, agurkus, moliūgus, cukinijas, arbūzus, žirnius, pupeles, prieskoninius augalus. Sodinkite, dauginkite, persodinkite gėles, smilginius augalus. Sėkite, pjaukite veją. Tvarkykite sodą, aplinką. Pasodinkite į tvenkinį giliavandenius augalus. Rinkite vaistinių augalų lapus, stiebus. Skiepykite dekoratyvinius medžius, spygliuočius.
  • Kaštonai sužydėjo – pavasaris prasidėjo.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar daigus jau perkėlėte į nešildomą šiltnamį?

Įvykių kalendorius