• gruodžio 1 d., Penktadienis

Gėlininko darbai namuose balandžio mėnesį

*Kritiškai įvertinkite kambarinius augalus – gal reikia apgenėti, persodinti, išskirstyti ar gausiau patręšti.

*Persodinkite vasarį, kovą pasėtas gėles į didesnius indus. Silpnus, paliegusius, per tankiai sužėlusius daigus nukirpkite palei žemę – taip yra geriau, nei rauti, pažeidžiant šaknis.

 

 

 

 

*Grūdinkite gėlių daigus, kurie po šalnų keliaus į gėlyną. Dienomis išneškite į lauką ar šiltnamį, kuriam laikui palikite prie praverto lango.

*Stebėkite kovo mėnesį padaugintus kambarinius ir balkoninius augalus – jei ūgliai pamerkti į vandenį, tikėtina, kad jau išleido šakneles. Juos pasodinkite į purią, vandeniui ir orui laidžią žemę. Jei ūgliai vazonėlyje, jau ima aiškėti, kurie prigijo – apie tai liudija besiskleidžiantys lapeliai. Patręškite, pasirūpinkite, kad netrūktų šviesos.

*Nulaužykite peržiem išsaugotų pelargonijų, petunijų, fuksijų, bakopų, verbenų ir kitų augalų, kuriuos, sodinsite į lauko vazonus, viršūnes – smarkiau šakosis. Jas pamerkite į vandenį ar susmeikite į drėgnas durpes – balandį dar galima dauginti.

*Mėnesio pradžioje sodinkite vazonuose augsiančias kanas, jurginus ir kitus vasarą bei rudenį žydėsiančius šakniagumbinius augalus.

*Atidžiai išstudijuokite turimų gėlių sėklų pakelių informaciją – kai kurias jau balandį galima sėti tiesiai į dirvą (saulėgrąžas, aguonas, geltonžiedes ešolcijas, glažutes, stambiažiedes godetijas, darželines juodgrūdes, kosmėjas ir kt.).

*Kai kurių gėlių daigai gali nukentėti nuo šalnų, tad jas sėkite į dėžutes, o jei nėra vietos – šiltnamiuose, inspektuose, o kai paaugs, gegužę, persodinsite lauke. Šiai kategorijai priskiriami vienmečiai jurginai, karpytalapiai kermėkai, laumakės, puikūnai, kiaušininiai lagūrai ir kt.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 1, penktadienis.
  • Saulė teka 08:18, leidžiasi 15:57.
  • Mėnulis teka 19:10, leidžiasi 12:30.
  • Mėnulis Liūte 18:00, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis lapkričio 27 d.
  • Algmina, Butigeidas, Eligijus, Natalija, Aleksandras, Melita, Balys
  • Pasaulinė kovos su AIDS diena.
  • Vaisių diena. Jei nelabai šąla, genėkite vaiskrūmius ir vaismedžius. Apžiūrėkite kaupus, dezinfekuokite šiltnamius, daigyklas, įrankius, valykite rūsius, blizginkite indus. Pirkite dovanas ir buitinius prietaisus. Palanki diena valyti kraują (dilgėlių arbata), šalinti iš organizmo toksinus, gydyti karpas, nuospaudas.
  • Jei sausas gruodis, tai ir pavasaris bus sausas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius