• balandžio 14 d., Trečiadienis

Gėlininko darbai kovo mėnesį

*Sėkite vienmetes ir daugiametes gėles. Neberkite sėklų per tankiai – išvengsite pašaknio ligų. Dygstančius augalus laistykite saikingai, padėkluose nepalikite vandens.

*Pikuokite paaugusius gėlių daigus. Jei ant palangių pakanka vietos, naudokite mažus vazonėlius.

*Jei būtina, galima persodinti kambarines gėles tokiame pat gylyje, kokiame augo. Palaistykite, po kelių dienų patręškite mineralinėmis trąšomis. Didesnių gėlių kasmet judinti nereikia – užtenka pakeisti viršutinį žemės sluoksnį. Žydinčių persodinti neskubėkite – palaukite ramybės periodo.

 

 

 

 

 

*Genėkite per žiemą ištįsusius, formą praradusius kambarinius augalus. Išpjaukite negražiai nuaugusias, sudžiūvusias šakas, patrumpinkite ūglius. Augalai, gaudami daugiau saulės, išleis jų naujų, bus vešlesni. Po genėjimo patręškite.

*Geras metas dauginti kambarinius augalus. Per tankius išskirstykite prieš persodinimą. Nugenėtus ūglius pamerkite į vandenį arba susmeikite į drėgnas durpes, uždenkite stiklainiu.

*Nukirpkite kambaryje augusių nužydėjusių svogūninių gėlių žiedstiebius. Tręškite, laistykite, kad lapai kuo ilgiau žaliuotų – jie maitina išsekusius svogūnėlius. Pradėjusiems gelsti lapams leiskite nudžiūti. Dirvai išsausėjus, svogūnėlius išraukite ir laikykite kartoninėje dėžutėje, vėdinamoje patalpoje. Rudenį galėsite pasodinti.

*Nupjaukite peržydėjusius meilenių žiedynstiebius. Besiskleidžiančius lapus puoselėkite – laistykite, tręškite, kad jų būtų kuo daugiau. Nuo rugpjūčio vandenį ribokite, o rugsėjį, nudžiūvus lapams, laikykite vėsiame rūsyje – kelis mėnesius meileniai turi pailsėti.

*Dauginkite peržiem saugotus balkoninius augalus (pelargonijas, petunijas, verbenas, fuksijas, lantanas, šlamučius ir kt.). Nupjautus ūglius susmeikite į drėgnas durpes, uždenkite permatomais indais ar polietileno maišeliais ir pastatykite saulės neapšviečiamoje, bet šviesioje vietoje. Laistykite saikingai, o pradėjus skleistis lapeliams persodinkite po vieną į atskirus vazonėlius.

*Į kambarį motinines chrizantemas jau atsinešėte vasarį. Kovą paaugusius ūglius nulaužkite su pėdele, susmeikite į durpių ir smėlio mišinį.

*Apžiūrėkite rūsyje laikomų kanų šakniastiebius. Pradėjusius dygti nuvalykite, nupjaukite sudžiūvusias, ligų pažeistas dalis, apibarstykite medžio pelenais. Susodinkite į durpių ir kompostinės žemės mišinį, palaistykite. Laikykite ne žemesnėje kaip 15 °C temperatūroje, šviesioje patalpoje. Sveiki, nepradėję dygti kanų šakniastiebiai dar gali palūkėti kito mėnesio.

*Atsineškite iš rūsio jurginų gumbus, apvalykite, pažeistas dalis išpjaukite. Pamirkykite kalio permanganato tirpale ar fungicidais atmieštame vandenyje. Pasodinti į vazonus kovo viduryje, jurginai pražys anksčiau. Šį darbą galima atidėti ir balandžiui.

*Gumbinių begonijų galima pasidauginti sėklomis, auginiais arba supjaustant sveikus didelius gumbus, kurių kiekviena dalis turėtų po 1–2 ūglius. Pastaruosius prieš pjaudami sudėkite į lėkšteles su vandeniu ir sudaiginkite – matysite, kur yra ūgliai. Pjūvius apibarstykite medžio anglimi. Ruošinius sudėkite į indus su drėgnu substratu, o gegužę pasodinkite į vazonėlius arba gėlynuose.

*Iš rūsio į dienos šviesą iškelkite vazonuose augančias brugmansijas. Didelio augalo persodinimas į naują substratą – tikras iššūkis, bet jei norite vasarą sulaukti gausesnio žydėjimo, teks pasiryžti. Nugenėkite, šakeles pamerkite į vandenį – tikėtina, kad išleis šaknis ir turėsite dar vieną rūpestėlį.

*Jei didžialapes hortenzijas peržiem laikėte rūsyje, perneškite į šviesią, vėsią patalpą. Paprastai žiedinius pumpurus jos krauna ant pirmamečių ūglių, tad negenėkite. Išpjaukite tik apmirusias, be gyvybės ženklų šakas. Laistykite, treškite – lauke galėsite pasodinti balandžiui baigiantis.

*Jau skleidžiasi snieguolės, krokai, svogūniniai vilkdalgiai, heleborai, pavasariniai erančiai. Sutvarkykite gėlynus – šiukšlės, nenupjauti stiebai, pernykščiai lapai gožia pirmųjų žiedų grožį. Kad augalai dar ryškiau skelbtų pavasarį, patręškite kompleksinėmis trąšomis.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dirvitas

Šiandien

  • Balandžio 14, trečiadienis.
  • Saulė teka 06:18, leidžiasi 20:21.
  • Mėnulis teka 07:22, leidžiasi 23:02.
  • Mėnulis Jautyje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 12 d.
  • Justinas, Liudvika, Luiza, Vaišvydė, Valerijonas, Valerijus, Visvaldas, Visvaldė
  • Šaknų diena. Sodinkite ir persodinkite dekoratyvinius ir vaisinius medžius ir krūmus. Sėkite ir sodinkite gėles, daržoves, prieskonius, gyvatvores. Skiepykite. Persodinkite kambarinius augalus. Ruoškite kompostą. Naikinkite kenkėjus.
  • Jei balandžio mėnuo šaltas, reikia tikėtis geros vasaros ir gražaus rudens.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Sėklos darzui
darzoviu seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar pavasarį purškiate vaismedžius ir vaiskrūmius?

Įvykių kalendorius