Gėlininko vasaris
Vasaris – mėnuo, kai už lango dar žiema, bet mintyse – pavasaris. Vasarį ir kovą nueikite į gėlyną ir patikrinkite, ar šaltis nepažeidė gėlių. Šaltis iškelia turinčiąsias paviršines šaknis, rudenį pasodintas ir nemulčiuotas, per sekliai augančias svogūnines. Jeigu gėlyne aptikote tokių gėlių, pasodinkite, arba, jeigu dirva įšalusi, uždenkite šaknis ar svogūnėlius žemėmis arba durpėmis.
Pavasario saulė – negailestinga
Vasaris – vienas iš sunkiausių mėnesių augalams. Žemė dar įšalusi, bet saulė jau ryški. Augalai reaguoja į šviesą, tačiau negali paimti vandens iš sušalusios dirvos, dėl to lapai išgarina daug vandens, džiūsta. 2017-ieji buvo kaip reta sausi metai, ruduo – gražus, sausas, šiltas; daugelis džiaugėsi. Tačiau mažai lijo. O anksti pavasarį, kai bunda gamta, labiausiai reikia drėgmės. Tad atšilus orui dirvą aplink augalus reikėtų palaistyti ir pamulčiuoti sausa žeme arba durpėmis – ilgiau išliks drėgna. Prieš laistant ją reikia supurenti – vanduo geriau susigers.
Pavasario saulė negailestingai veikia visžalius augalus. Jeigu gėlyne auginate daugiametes gėles (rudgrūdėles, eleborus ir kt.), kurių nepridengėte rudenį, atminkite, kad pavasarinė saulė gali apdeginti jų lapus. Juos pridenkite eglišakėmis, agroplėvele ar kita danga, kad ir sena užuolaida. Jeigu rudenį nenupjovėte daugiamečių gėlių arba dekoratyvių varpinių augalų, iš jų galite pagaminti priedangą.
Kiti gėlininko darbai
*Jeigu radote užsilikusių, rudenį nepasodintų sveikų, kokybiškų tulpių svogūnėlių, dar ne vėlu juos pasodinti.
*Planuokite, kokias gėles auginsite, ir įsigykite jų sėklų. Vasario mėnesį sėjamos dvimetės (saulutės, trispalvės našlaitės), daugiametės, ilgos vegetacijos vienmetės (verbenos, lobelijos, ricinmedžiai, petunijos, begonijos, burnočiai, kermėkai, žydrūniai, žioveiniai).
*Patikrinkite, kaip saugyklose laikosi šakniagumbiniai (jurginai, kanos), gumbasvogūniniai augalai (kardeliai). Patalpos turi būti gerai vėdinamos.
*Pražydinti skirtos tulpės, hiacintai, pakalnutės įnešamos į šiltą patalpą (kambarį). Vazonėliai laikomi vėsioje vietoje (iki 20 °C). Daigai pirmomis dienomis pridengiami nuo šviesos, gausiai laistomi.