• gruodžio 22 d., Sekmadienis

Gražuolis bijūnas šiuolaikinėje medicinoje

Gegužę kaimo sodybose, soduose pradeda žydėti vaistinis bijūnas (Paeonia officinalis). Tik nemaišykite šio augalo su dekoratyvinėms rūšimis – ne visos jos yra vaistingos. Gydomosiomis savybėmis apdovanotas puikusis (P. lactiflora) ir sibirinis (P. anomala) bijūnai.
Graikijoje vaistinis bijūnas auginamas kaip dekoratyvinis ir vaistinis augalas. Manoma, kad jis apsaugo žmones ir namus nuo piktųjų dvasių, ligų. Pasak senos graikų legendos, dievų gydytojas Peonas bijūnu išgydė požeminio pasaulio mirties dievo Plutono žaizdas, gautas kare. Mokytojas, medicinos ir gydymo dievas Asklepijas pavydėjo savo mokiniui ir jį norėjo nunuodyti, bet kiti dievai išgelbėjo, paversdami pačia gražiausia gėle, turinčia gydomųjų savybių.
Šiuolaikinė medicina teigia, kad gražioji gėlė gali padėti gydyti vėžį. Ji turi mikroelementų seleno ir cinko. Japonų mokslininkai tyrė vaistinio bijūno šaknis ir įrodė, kad šis augalas yra stiprus antioksidantas. Manoma, kad tam reikšmės turi peoniflorinas, proantocianidinas ir flavonoidai. Polisacharidai, kurių randama šaknyse, stimuliuoja imuninę sistemą. Japonai taip pat išsiaiškino, kad vaistinis bijūnas, vartojamas su kininiu skudučiu (Angelica sinensis), vadinamu dong quai, ir dar keturiais žolynais, efektyviai slopina dismenorėjos (skausmingų mėnesinių) simptomus ir keliamus skausmus. Jis pasižymi silpnu estrogeniniu poveikiu. Atliekant tyrimus, nustatyta, kad augalo medžiagos gerina moterų, turinčių policistinį kiaušidžių sindromą, vaisingumą. Be to, bijūnų žaliava ir preparatai vartojami sergant nemiga, nervų ligomis.

 

Šį bei kitus patarimus rasite naujausiame „Žolynų žurnalo“ numeryje.

 


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gruodžio 22, sekmadienis.
  • Saulė teka 08:40, leidžiasi 15:55.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 12:09.
  • Mėnulis Svarstyklėse 21:07, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gruodžio 15 d.
  • Anna, Aneta, Dovilė, Gedvyda, Gedvydas, Ksavera, Rimbertas, Zenonas
  • Astronominės žiemos pradžia.
  • Žiedų diena. Tręškite žydinčius kambarinius augalus, gėlių daigus. Apkaskite krūmus, spygliuočius sniegu, pomedžiuose jį sumindykite. Tvarkykite, valykite namus, naikinkite pelėsius, vėdinkite patalpas.
  • Koks oras yra gruodžio 22 dieną, toks bus ir kitų metų kovo mėnesį.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius