• birželio 25 d., Antradienis

Greitakojės kiemo sanitarės

Naminiai paukščiai – neatsiejama lietuviškos sodybos dalis. Anksčiau kaimo kiemai buvo pilni ančių, žąsų klegesio ir vištų kudakavimo. Besikeičiantys laikai ir augantis naujųjų sodiečių estetikos poreikis atvėrė naminiams paukščiams kitokias gyvenimo sąlygas ir požiūrį į juos.

 

 

 

Plečiantis sodiečių akiračiui, kiemuose vis dažniau galima pastebėti retesnių, savo išvaizda išsiskiriančių sparnuotų augintinių. Šį kartą kviečiame iš arčiau susipažinti su išskirtinėmis, bet aplinkai labai naudingomis antimis – Indijos bėgikėmis.

 

Naminis paukštis, primenantis pingviną

Indijos antys bėgikės gali pasigirti vienu savičiausių kūno sudėjimų visame ančių pasaulyje. Šių ančių išvaizda – išskirtinė: jos lieknos ir stovi išsitiesusios, nes dubens juostos kaulai yra arčiau uodegos, nei kitų ančių veislių. O bėgikėmis vadinamos dėl to, kad neskraido ir nekrypuoja, vien bėga.

Nors šios veislės atstovės iš pirmo žvilgsnio labiau panašios į pingvinus nei į namines ar laukines antis, priešingai nei pingvinai, šie naminiai paukščiai yra sėslūs ir bėgioti gali gana greitai. Vis dėlto prieš daugelį metų atvežus jas į Jungtines Amerikos Valstijas, jos dažnai buvo vadinamos „pingvinų antimis“.

Šios intriguojančios išvaizdos antys, auginamos naminėmis sąlygomis, vidutiniškai gyvena nuo 8 iki 12 metų. O štai laukinėje gamtoje Indijos antys bėgikės paprastai išgyvena tik dvejus metus. Verta pastebėti, kad, kaip ir dauguma prijaukintų ir sukultūrintų ančių veislių, jos negali skraidyti.

Tekstas – Linos Švelnikienės. Nuotraukos – Pixabay, Lauros Žaliauskaitės.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2024 m. gegužės  mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 25, antradienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:21, leidžiasi 08:12.
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Baniutė, Geistautė, Geistautė, Vilhelmas (Vilius), Vilhelmina, Prosperas
  • Tarptautinė jūrininkų diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Kai liepos šakos kiek pakilusios nuo žemės – rytoj bus giedra, jei dar labiau nusvyra – lis.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius