• birželio 15 d., Sekmadienis

Gvazdikėliai ir muskatas. Kalėdų kvapai

Gvazdikėliai – vienas seniausių prieskonių pasaulyje. Be jo Kalėdos – ne šventė. Tai džiovinti kvapiojo gvazdikmedžio (Syzygium aromaticum) pumpurai. Dažniausiai iki 8–12 m aukščio visžaliai medžiai šiuo metu auga Indonezijoje, Indijoje, Madagaskare, Šri Lankoje, Pakistane ir kitur.
Gvazdikėliai yra stipraus kvapo ir malonaus skonio, todėl šeimininkės juos labai mėgsta ir deda į marinuojamus grybus ir silkę, konservuojamus vaisius, kiaulieną, avieną, žvėrieną ir kitus patiekalus, meduolius, sausainius ir kitus saldumynus. Viliojamai kvepia jais paskanintas karštas vynas, punšas, kompotai. Malti gvazdikėliai suteikia pikantiškumo spagečiams, picoms, žuvų patiekalams, padažams.
 

Muskatai – tai džiovinti muskatmedžio (Myristica fragrans) vaisių branduoliai. Iki 20 m aukščio visžalis medis kilęs iš Indonezijos, Javos, Kalimantano ir Sumatros salų, tačiau dabar auginamas ir kitur.
Šis prieskonis pagerina šokoladinių pudingų ir kremų, sausainių ir kitų kepinių, kriaušių kompoto, uogienių, keptų vaisių, netgi ledų ir plaktos grietinėlės skonį. Juo gardinamos sriubos, mėsos sultiniai, padažai, kapota mėsa, bulvių košė, salotos, ryžių, žuvų, daržovių, veršienos, paukštienos ir kiti patiekalai. Muskatais aromatizuojami įvairūs gėrimai, kokteiliai. Šiek tiek jų galima į berti į pomidorų sultis, kakavą ir, žinoma, šventinį karštą vyną ar punšą.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Birželio 15 d., sekmadienis
  • Saulė teka 04:41, leidžiasi 21:58
  • Mėnulis teka 00:44, leidžiasi 08:24
  • Mėnulis Vandenyje, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 11 d.
  • Jolanta, Vitas, Tanvilas, Krescencija, Burgailė
  • Okupacijos ir genocido diena (vėliava). Švč. Trejybės diena. Pasaulinė kovos prieš blogą elgesį su pagyvenusiais žmonėmis diena. Alytaus miesto diena. Pasaulinė vėjo diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti. Sandėliuokite ir konservuokite daržoves.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius