• rugpjūčio 14 d., Penktadienis

Į draugiją rožėms

Visiems žinoma, kad planuojant aplinką sodo puošmenai, gėlių karalienei rožei skiriamas ypatingas dėmesys. Anksčiau rožynai būdavo kuriami tik iš įvairių rožių. Šiuolaikiniu požiūriu standartinis rožynas atrodo nuobodus ir vienodas. Nebijokite paeksperimentuoti derindami rožes su kitai augalais.

 

 

Tik niekuomet negalima pamiršti, kad visas dėmesys turi būti skiriamas būtent rožėms. Kiti augalai tik suteiks joms dar daugiau žavesio.

Geriausia, kai daugiametės gėlės (levandos, veronikos, šalavijai, astrai, pentiniai, flioksai, rudbekijos, viendienės, rasakilos, katilėliai, gubojos, raganės, vilkdalgiai, šilokai ir kt.) žydi vienos po kitų arba tuomet, kai nežydi rožės. Jos „suminkština“ horizontalias ir vertikalias linijas, o pasirinkta dominuojanti spalva ir rūšis jungia į harmoningą visumą įvairius gėlynus, esančius skirtingose sodo sklypo vietose. Platūs žemaūgių gėlių krūmeliai dekoratyvia lapija puikiai užpildo tarpus tarp rožių krūmų ir tarnauja kaip mulčias.

Geri „partneriai“ gali būti šiuo metu mėgiami spygliuočiai medžiai ir krūmai. Vasarą jie yra puikus fonas ypatingo grožio rožių žiedams ir juos dar labiau paryškina, o šaltuoju periodu užpildo tuštumas ir savo žaluma teikia šilumą bei jaukumą. Tik reikia nepamiršti, kad šiems kaimynams reikia erdvės, nes jie turi augti į plotį ir aukštį.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Sekite mus

Šiandien

  • Rugpjūčio 14, penktadienis.
  • Saulė teka 05:53, leidžiasi 20:53.
  • Mėnulis teka 00:33, leidžiasi 17:52.
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, IV ketvirtis. Delčia rugpjūčio 11 d.
  • Grintautas, Guostė, Euzebijus, Maksimiljonas
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, chrizantemas, žydinčias gėles. Naikinkite kenkėjus. Ruoškite gydomąsias pagalves. Grėbkite šieną. Imkite ir džiovinkite derlių, vaistinius augalus. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas.
  • Ryškiai raudona rytinė žara – prieš vėjus.

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kokioje sodyboje norėtumėte gyventi?

Įvykių kalendorius