• rugpjūčio 4 d., Trečiadienis

Į draugiją rožėms

Visiems žinoma, kad planuojant aplinką sodo puošmenai, gėlių karalienei rožei skiriamas ypatingas dėmesys. Anksčiau rožynai būdavo kuriami tik iš įvairių rožių. Šiuolaikiniu požiūriu standartinis rožynas atrodo nuobodus ir vienodas. Nebijokite paeksperimentuoti derindami rožes su kitai augalais.

 

 

Tik niekuomet negalima pamiršti, kad visas dėmesys turi būti skiriamas būtent rožėms. Kiti augalai tik suteiks joms dar daugiau žavesio.

Geriausia, kai daugiametės gėlės (levandos, veronikos, šalavijai, astrai, pentiniai, flioksai, rudbekijos, viendienės, rasakilos, katilėliai, gubojos, raganės, vilkdalgiai, šilokai ir kt.) žydi vienos po kitų arba tuomet, kai nežydi rožės. Jos „suminkština“ horizontalias ir vertikalias linijas, o pasirinkta dominuojanti spalva ir rūšis jungia į harmoningą visumą įvairius gėlynus, esančius skirtingose sodo sklypo vietose. Platūs žemaūgių gėlių krūmeliai dekoratyvia lapija puikiai užpildo tarpus tarp rožių krūmų ir tarnauja kaip mulčias.

Geri „partneriai“ gali būti šiuo metu mėgiami spygliuočiai medžiai ir krūmai. Vasarą jie yra puikus fonas ypatingo grožio rožių žiedams ir juos dar labiau paryškina, o šaltuoju periodu užpildo tuštumas ir savo žaluma teikia šilumą bei jaukumą. Tik reikia nepamiršti, kad šiems kaimynams reikia erdvės, nes jie turi augti į plotį ir aukštį.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
helso

Šiandien

  • Rugpjūčio 4 d., trečiadienis
  • Saulė teka 05:35, leidžiasi 21:14
  • Mėnulis teka 01:04, leidžiasi 18:57
  • Mėnulis Dvyniuose, dylantis, IV ketvirtis. Delčia liepos 31 d.
  • Domantas, Domas, Gerimantas, Irta, Milgedė, Milgedas, Dominykas, Dominyka
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite žydinčius, peržydėjusius augalus, chrizantemas, kitas žydinčias gėles. Naikinkite kenkėjus. Ruoškite vaistinių žolių pagalves. Grėbkite šieną. Imkite ir džiovinkite derlių ilgam laikymui.. Džiovinkite vaistažoles. Naikinkite pelėsius, vėdinkite ir tvarkykite patalpas, spintas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip laistote daržus?

Įvykių kalendorius