• gegužės 27 d., Trečiadienis

Į draugiją rožėms

Visiems žinoma, kad planuojant aplinką sodo puošmenai, gėlių karalienei rožei skiriamas ypatingas dėmesys. Anksčiau rožynai būdavo kuriami tik iš įvairių rožių. Šiuolaikiniu požiūriu standartinis rožynas atrodo nuobodus ir vienodas. Nebijokite paeksperimentuoti derindami rožes su kitai augalais.

 

 

Tik niekuomet negalima pamiršti, kad visas dėmesys turi būti skiriamas būtent rožėms. Kiti augalai tik suteiks joms dar daugiau žavesio.

Geriausia, kai daugiametės gėlės (levandos, veronikos, šalavijai, astrai, pentiniai, flioksai, rudbekijos, viendienės, rasakilos, katilėliai, gubojos, raganės, vilkdalgiai, šilokai ir kt.) žydi vienos po kitų arba tuomet, kai nežydi rožės. Jos „suminkština“ horizontalias ir vertikalias linijas, o pasirinkta dominuojanti spalva ir rūšis jungia į harmoningą visumą įvairius gėlynus, esančius skirtingose sodo sklypo vietose. Platūs žemaūgių gėlių krūmeliai dekoratyvia lapija puikiai užpildo tarpus tarp rožių krūmų ir tarnauja kaip mulčias.

Geri „partneriai“ gali būti šiuo metu mėgiami spygliuočiai medžiai ir krūmai. Vasarą jie yra puikus fonas ypatingo grožio rožių žiedams ir juos dar labiau paryškina, o šaltuoju periodu užpildo tuštumas ir savo žaluma teikia šilumą bei jaukumą. Tik reikia nepamiršti, kad šiems kaimynams reikia erdvės, nes jie turi augti į plotį ir aukštį.

 

Pixabay nuotr.


Komentarai

Prašome Prisijungti.
avatar
  Sekti  
Pranešti apie
Biolan

Sekite mus

Šiandien

  • Gegužės 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:55, leidžiasi 21:38.
  • Mėnulis teka 08:43, leidžiasi 01:20.
  • Mėnulis Liūte 09:33, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis gegužės 22 d.
  • Genadijus, Virgaudas, Žymantė, Leonora, Augustinas, Brunonas
  • Pasaulinė išsėtinės sklerozės diena
  • Vaisių diena. Dirbkite žemę. Kraukite kompostą. Sėkite, sodinkite pomidorus, baklažanus, paprikas, veją. Rinkite vaistinių augalų vaisius. Skiepykite vaismedžius. Nerekomenduojama tręšti, laistyti ir ypač ravėti.
  • Jei dūzgia nuo bičių žydintis šermukšnis – rytoj bus giedra.
baseinai fontanai

Populiariausi straipsniai

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Apie kokių augalų auginimą informacijos pasigendate / norėtumėte sužinoti daugiau?

Įvykių kalendorius