• liepos 19 d., Penktadienis

Į ką sėsime?

Daigyklos. Pradedame ruoštis sėjai, daigų auginimui: surandame turėtas daigyklas, dezinfekuojame, perkame naujas, gaminame iš turimų vazonėlių, grietinės ar jogurto indelių, sukame „sraiges“. Daigus, kurie nemėgsta persodinimo, auginkime kiaušinių lukštuose, durpinėse ir kokosų plaušų tabletėse, durpiniuose puodeliuose.

 

 

 

Sėja į tableteas – greitas ir švarus darbas. Be to, persodinant daigus nepažeidžiamos šaknys. Yra durpinių ir kokosų plaušų tablečių. Pastarosios kiek brangesnės. Jose nesilaiko vanduo, todėl daigai būna sveikesni. Persodinant tabletėse augusius augalėlius, reikėtų nuimti apvalkalus – nebus pristabdytas šaknų augimas.

Durpiniai puodeliai skirti sėti daržovėms, kurių daigai auginami nepikuoti: moliūgams, cukinijoms, melionams, arbūzams, baklažanams. Jie naudojami ir pikavimui.

Durpinėse daigyklose-padėkluose auginami daigai turi tvirtesnes šaknis, vešlesnius lapus, būna stipresni. Čia kiekvienas vystosi individualiai, nekonkuruoja vienas su kitu dėl drėgmės ar maisto medžiagų.

Daigai kiaušinių lukštuose. Tokios daigyklos nieko nekainuoja ir tinka sėti daržovėms, turinčioms nedidelę šaknų sistemą ir nemėgstančioms persodinimo. Kiaušinių lukštus sudėję į peršviečiamus plastikinius padėklus turėsime patogius šiltnamiukus.

Norint pasigaminti „sraigių“, reikės plono porolono, polietileno ar kitos netyžtančios medžiagos, tualetinio popieriaus arba popierinių rankšluosčių, gumelių, tiks ir lipni juosta. Turimą medžiagą sukarpome 7–10 cm juostomis, ant jų uždedame popieriaus, paberiame substrato, sudrėkiname. Tada išdėliojame sėklas ir užklojame kitu popieriaus sluoksniu. Kad nebirtų žemė, tualetinio popieriaus kraštą užlenkiame. Kiekvieną juostą susukame į ritinėlį, sutvirtiname gumele ar lipnia juostele.


guest
1 Komentaras
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Raimondas

Visada mūsų šeima renkasi daigus sodinti kiaušinių lukštuose. Labai gerai sudygtsa.

Šiandien

  • Liepos 19, penktadienis.
  • Saulė teka 05:08, leidžiasi 21:42.
  • Mėnulis teka 21:12, leidžiasi 01:47.
  • Mėnulis Ožiaragyje 11:14, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis liepos 14 d.
  • Aurėja (Aura), Galigantas, Mantigailė, Vincentas (Vincas), Auksė
  • Šaknų diena. Tinkama diena šakniavaisių derlių imti, braškes, medelius, krūmelius (kurie augo vazonuose) sodinti, augalus dalinti, dauginti, šieną krauti, konservuoti (tik greitam vartojimui). Atlankomis, gyvašakėmis dauginkite dekoratyvinius krūmus, skiepykit spygliuočius. Netinkama diena rūsius valyti, derlių konservuoti, sandėliuoti, genėti gyvatvores.
  • Po perkūnijos gerai grybai dygsta, mat žemę atitranko.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius