• gegužės 3 d., Penktadienis

Inventorius bičių produktų gavybai

Medsukis skirtas išgauti medui, sukant atakiuotus rėmelius, negadinant korių. Medsukiai būna rankiniai, elektriniai ir automatiniai. Jie taip pat skirstomi pagal rėmelių išdėstymo medsukyje būdą (tangentiniai ir radialiniai). Jei avilių yra nedaug, užtenka ir rankinio medsukio. Jei bitynas didesnis, reikalingas elektrinis. Pramoniniuose bitininkystės ūkiuose dažniausiai naudojami automatiniai medsukiai.

 

 

 

 

 

Atakiavimo įrankiai naudojami pašalinti nuo korių vaškiniams dangteliams, kuriais uždengtas medus, t. y. koriams atakiuoti. Be atakiavimo šakutės, naudojamas atakiavimo peilis, elektrinis atakiavimo peilis, atakiavimo šepečiai, elektrinis gremžtukas.

Atakiavimo vonelė arba stalas – nerūdijančio plieno indas su stovu rėmeliams, į kurį suteka medus ir atakiuotų korių dangteliai.

Korių atakiavimo staklės – tai stalas, prie kurio pritvirtintas specialus peilis koriams atakiuoti. Rėmeliai su medumi konvejeriu nustumiami prie peilio, kuris vienu judesiu nubraukia korių dangtelius. Koriai keliauja toliau, ir bitininkai juos perkelia į medsukius. Korių atakiavimo staklių yra įvairių rūšių, nuo rankinių iki visiškai automatinių.

Žiedadulkių rinktuvas – tai įrenginys, kabinamas priešais avilio laką arba tarp avilio dugno ir lizdo. Jis susideda iš plastikinių grotelių su skylutėmis ir saugyklos, į kurią sukrenta žiedadulkės. Bitutės, grįždamos iš lauko, turi pralįsti per skylutes grotelėse. Tada žiedadulkės užsikabina už plastikinių grotelių ir nukrenta į saugyklą apačioje.

Žiedadulkių džiovykla – specialus įrenginys surinktoms žiedadulkėms džiovinti.

Bičių duonelės rinktuvas – specialus įrankis bičių duonelei iš korių, jų nesuardžius, išimti.

Bičių duonelės kūlimo mašina – specialus elektrinis įrenginys bičių duonelei nuo sutrupintų korių atskirti.

Grotelės pikiui rinkti – tai specialios plastikinės arba medinės grotelės su nedideliais tarpais, kuriuos bitės užpikiuoja. Vėliau, jas atšaldžius, pikis nuvalomas.

Metalinių grotelių gremžtukas naudojamas bičių pikiui ir vaškui nuo metalinių avilio grotelių valyti.

Refraktometras – tai prietaisas medaus drėgnumui matuoti.

Sieteliai dažniausiai gaminami iš nerūdijančio plieno, akelės – kelių dydžių. Sietelių paskirtis – išvalyti iš medaus vaško likučius, įkritusių bičių lavonėlius.

Medaus pilstymo indai – tai įvairaus tūrio nerūdijančio plieno indai su apačioje įmontuotais kraneliais. Į juos supilamas medus iš medsukių, kur nusistovi, o vėliau švariai išpilstomas į kitus indus.

Medaus fasavimo įrenginys automatiškai dozuoja medų į indus. Turint tokį įrenginį, darbas eina gerokai sparčiau, reikia tik užprogramuoti, kokį kiekį norite įpilti, ir spėti keisti stiklainius.

Etikečių klijavimo įrenginio paskirtis panaši į medaus fasavimo įrenginio. Jis automatiškai klijuoja etiketes ant stiklainių.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 3, penktadienis.
  • Saulė teka 05:36, leidžiasi 20:57.
  • Mėnulis teka 04:20, leidžiasi 14:18.
  • Mėnulis Žuvyse, dylantis, IV ketvirtis. Delčia gegužės 1 d.
  • Aleksandras, Jokūbas, Pilypas, Juvenalis, Arvystas, Dovydas
  • Saulės diena. Pasaulinė spaudos laisvės diena. Pirmosios rašytinės Konstitucijos Europoje diena (1791 m.)
  • Lapų diena. Galima augalus laistyti, purkšti, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Purenkite žemę aplink braškes, vaiskrūmius, daugiametes. Pavakariais purkškite augalus skystomis trąšomis. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių.
  • Sužaliavus paprastajai ievai sėjami burokėliai, gelteklės, salotinės cikorijos, pupos, gelsvės, kalendros, raudonėliai, dašiai, gūžiniai kopūstai, krapai. Sodinami svogūnų sėjinukai, česnakai, salotų, porų, ankstyvųjų gūžinių kopūstų, brokolių ir kaliaropių daigai, ankstyvosios bulvės.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius