Įrankių paruošimas žiemai
Jeigu darbo inventoriumi ir įranga tinkamai nepasirūpinome ir neparuošėme žiemai, tai padarykime lapkričio mėnesį. Standartiniai įrankiai, pavyzdžiui, kastuvai ir rankiniai pjūklai, turi būti padėti sausoje vietoje, švarūs ir nežemėti. Jei buvo dirbama ir jie nespėjo aprūdyti, papildomai padengti apsaugos priemonėmis nereikia. Įrankiai su besitrinančiomis dalimis turi būti ne tik nuvalyti ir tvarkingi, bet ir sutepti.
Grandininių pjūklų dalis reikėtų sutepti ir laikyti sausai. Apžiūrėkime kreipiančiąsias juostas, nuvalykime žemę, atplaišas – griovelis turi būti švarus. Labiau nusidėvėjus apatinei daliai (jei daug pjovėme), apverskime kreipiančiąją juostą, sutepkime tepimo tašką. Nuo genėtuvų ašmenų reikėtų nuvalyti žemę ir dulkes, pagaląsti, prireikus galbūt pakeisti. Ašmenis, fiksavimo varžtus ir judančias dalis pravartu sutepti specialia alyva. Nerekomenduojama naudoti maistinio aliejaus, kuris gali pritraukti papildomų dulkių arba tirštėja žemesnėje temperatūroje.
Vakuuminiuose vandens siurbliuose ir hidroforuose, jei jie nėra laikomi šiltose patalpose, turi nelikti vandens. Be abejo, reikia nepamiršti ir primityvių talpyklų, vandens žarnų, statinių. Iš jų visų išleidžiamas vanduo, o atviros ir apverčiamos.