• birželio 24 d., Pirmadienis

Iš daržininko užrašų… rugpjūtis

Pekininių bastučių auginimo subtilybės

Šie bastučiai mums labiau žinomi kaip pekininiai kopūstai. Tik jie auga ir derlių augina visai kitaip nei paprasti baltagūžiai. Baltagūžiams kopūstams, kad susuktų gūžes, būtina šiluma ir daug šviesos, o štai pekininiams – atvirkščiai: jie susuka galvas tik tada, kai gana vėsu, dienos trumpos ir labiau apsiniaukusios nei saulėtos. Dėl to pavasarį pasodinti bastučių daigai visada ima formuoti žiedus. O štai pasodintieji rugpjūtį, artėjant rudeniui, kai dienos trumpesnės ir naktys vėsesnės – nudžiugina derliumi.

Ir dar viena gudrybė… Pekininius bastučius geriau iš karto sėti į nuolatinę vietą, o ne sodinti daigais. Kol sėklos dygs, augs daigeliai, ir oras atvės, pasikeis iš ne itin malonaus į idealų.

Baklažanų vaisiai nenukentės. Nedarykite šių klaidų

*Per tankiai pasodinti daigai. Jiems trūksta šviesos. Vaisiai nenusispalvina ryškia violetine spalva, išlieka šviesūs. Kad taip nenutiktų, rugpjūtį nuskinkite dalį viršutinių lapų, kad tarp jų patektų daugiau šviesos.

*Laistymas karštą dieną. Jei baklažanus laistote karštą dieną ir dirvą sudrėkinate netolygiai, ant vaisių atsiranda gilių įtrūkių.

*Kalio, fosforo, azoto trūkumas. Jei dirvoje nepakanka kalio, baklažanų lapai įgauna laivelio formą ir jų kraštai paruduoja, vaisiai nustoja augti. Jei mažai fosforo, lapai ima tįsti į viršų aštriu kampu stiebui. Kai trūksta azoto, jie pabąla.

*Netinkamas drėgmės režimas. Baklažanų derlius nukenčia, jei laistoma šaltu vandeniu, perdžiovinama žemė arba šiltnamyje per drėgna.

Morkoms patinka pelenai

Jei morkas palaistysite kalio trąšomis (2 valgomieji šaukštai, 10 l vandens) arba ištirpintais lapuočių medžių pelenais (1 stiklinė pelenų, 10 l vandens), jos nudžiugins gražesniu derliumi. Maždaug 5 l vieno ir kito tirpalo užteks 1 m2 lysvei palaistyti. Palaisčius arba praūžus gausiam lietui, būtina nuravėti lysvę, supurenti tarpueilius ir apkaupti. Stenkitės, kad morkų galiukai nekyšotų virš žemės, kitaip jie pažaliuos ir susidarys solaninas, suteiksiantis šakniavaisiams kartumo.

Labai svarbu laiku ir reguliariai morkas laistyti. Negalima leisti dirvai perdžiūti, o po to gausiai jos palieti. Taip darydami tik sugadinsite šakniavaisius, nes jie sutrūkinės.

Maždaug apie mėnesį iki numatomo derliaus nuėmimo nustokite laistyti. Morkos ims kaupti daugiau cukraus, pagerės skonis ir jos geriau laikysis per žiemą.

Skubiai gelbėkite kopūstus nuo kopūstinių baltukų

Iš pirmo žvilgsnio drugeliai gražūs, balti, tačiau jų lervos padaro nemažai žalos kopūstams. Vienas baltukas apatinėje lapo pusėje padeda nuo 40 iki 100 kiaušinėlių. Maždaug po 6–12 dienų išsirita alkanos lervos, kurios gali palikti tik kopūstų skeletus (nesuvalgo tik kietų centrinių lapų gyslų).

Jei ant kopūstų lapų dar nėra masiškai išplitusios lervos, pabandykite kovoti su jomis ekologinėmis priemonėmis. Pasigaminkite didžiosios ugniažolės (Chelidonium majus) užpilo: 1 kg susmulkintų stiebų ir lapų užpilkite 2–3 l verdančio vandens, palaikykite parą. Purkškite kopūstus. Galima naudoti ir tabako lapų nuovirą, sumaišytą su ūkiniu muilu. 400 g susmulkintų tabako lapų užpilama 2 l verdančio vandens. Vėliau įdedama 50 g muilo.

Jei kopūstus reikia skubiai ir neatidėliotinai gelbėti, griebkitės cheminių priemonių, naudokite insekticidus.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 24, pirmadienis.
  • Saulė teka 04:43, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 06:38.
  • Mėnulis Vandenyje 06:14, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Janina, Jonas, Jonė, Jonis, Eiviltas, Eiviltė, Žaneta (Žana), Žanas
  • Joninės (Rasų šventė).
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.
  • Jei per Jonines lyja, tai rugpjūtis bus šlapias.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius