• gegužės 25 d., Šeštadienis

Jei kambarinę rožytę pirksite vidurvasarį

Karštomis vasaros dienomis greitai džiūsta visų vazonų žemė. Taigi pirmas darbas nusipirkus rožytę – patikrinti drėgmę. Jei sausa, nedelsdami paliekite arba pusvalandžiui įstatykite vazonėlį į dubenį su vandeniu. Vėliau kasdien tikrinkite žemės drėgmę, kad krūmelis neperdžiūtų.

 

 

 

 

Vasarą vazoninėmis rožėmis galima puošti namus, balkonus, terasas ir sodus. Fantazijai ribų nėra, o dar kiek įvairiausių derinių galima sukurti su kitomis gėlėmis…

Ilgiausiai rožių žiedai išsilaiko šviesioje, nekarštoje vietoje. Vidurdienio saulėkaitoje labai greitai išgaruoja drėgmė, gali apdegti tamsesnių žiedlapių krašteliai.

Kas savaitę palaistykite trąšų tirpalu. Geriausia rinktis specialias trąšas rožėms. Kadangi dabar trąšų asortimentas labai didelis, galite naudoti ir kitas, bet būtinai laikykitės ant pakuotės nurodytų normų.

Visos rožės daug geriau auga atvirame ore. Balkone, terasoje ar sode vazonėlius sudėkite į didesnius indus – palangių lovelius, krepšius ar pan. Jie apsaugos vazonėlius ir šaknis nuo įkaitimo saulėje, tik svarbu, kad vandens perteklius laisvai išbėgtų.

Nužydėjusius žiedus nukirpkite iki viršutinio lapo (jei rožė labai žema) arba žemiau. Didesnius krūmelius galima stipriai nugenėti. Sveiki, stiprūs peržydėję pradeda šakotis ir krauti naujus žiedus. Šiuo metu pageidautina rožes persodinti į didesnius vazonėlius.

Rožėms auginti tinkamiausia kompostinė žemė, jos mišiniai su durpėmis ir nedidele dalimi smėlio. Vazone reikalingas geras drenažas.

Dažnai viename vazonėlyje būna 3–4 atskiros rožių šakelės. Kiekviena gali išaugti į atskirą dailų krūmelį. Jas išskirstyti ir susodinti į atskirus vazonėlius galima pasibaigus žydėjimui ir naujų ūglių augimui.

 

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Gegužės 25, šeštadienis.
  • Saulė teka 04:57, leidžiasi 21:35.
  • Mėnulis teka , leidžiasi 05:17.
  • Mėnulis Ožiaragyje 18:36, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis gegužės 23 d.
  • Alvyda, Almantas, Evelina, Magdalena, Danutė, Bedas
  • Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Tarptautinė Afrikos diena. Rankšluosčių diena.
  • Vaisių diena tęsis iki vakaro. Sėkite, sodinkite šakniavaisius, tręškite daržoves, vaismedžius, vaiskrūmius. Dauginkite krūmus atlankomis. Vežkite kompostą, mėšlą. Naikinkite žemės paviršiuje gyvenančius kenkėjus. Negalima sodinti gūžinių salotų, ravėti.
  • Jei gegužė šlapia ir vakarai rasoti – ruduo bus šieno turtingas.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius