• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Jei kambarinę rožytę pirksite vidurvasarį

Karštomis vasaros dienomis greitai džiūsta visų vazonų žemė. Taigi pirmas darbas nusipirkus rožytę – patikrinti drėgmę. Jei sausa, nedelsdami paliekite arba pusvalandžiui įstatykite vazonėlį į dubenį su vandeniu. Vėliau kasdien tikrinkite žemės drėgmę, kad krūmelis neperdžiūtų.

 

 

 

 

Vasarą vazoninėmis rožėmis galima puošti namus, balkonus, terasas ir sodus. Fantazijai ribų nėra, o dar kiek įvairiausių derinių galima sukurti su kitomis gėlėmis…

Ilgiausiai rožių žiedai išsilaiko šviesioje, nekarštoje vietoje. Vidurdienio saulėkaitoje labai greitai išgaruoja drėgmė, gali apdegti tamsesnių žiedlapių krašteliai.

Kas savaitę palaistykite trąšų tirpalu. Geriausia rinktis specialias trąšas rožėms. Kadangi dabar trąšų asortimentas labai didelis, galite naudoti ir kitas, bet būtinai laikykitės ant pakuotės nurodytų normų.

Visos rožės daug geriau auga atvirame ore. Balkone, terasoje ar sode vazonėlius sudėkite į didesnius indus – palangių lovelius, krepšius ar pan. Jie apsaugos vazonėlius ir šaknis nuo įkaitimo saulėje, tik svarbu, kad vandens perteklius laisvai išbėgtų.

Nužydėjusius žiedus nukirpkite iki viršutinio lapo (jei rožė labai žema) arba žemiau. Didesnius krūmelius galima stipriai nugenėti. Sveiki, stiprūs peržydėję pradeda šakotis ir krauti naujus žiedus. Šiuo metu pageidautina rožes persodinti į didesnius vazonėlius.

Rožėms auginti tinkamiausia kompostinė žemė, jos mišiniai su durpėmis ir nedidele dalimi smėlio. Vazone reikalingas geras drenažas.

Dažnai viename vazonėlyje būna 3–4 atskiros rožių šakelės. Kiekviena gali išaugti į atskirą dailų krūmelį. Jas išskirstyti ir susodinti į atskirus vazonėlius galima pasibaigus žydėjimui ir naujų ūglių augimui.

 

 

Pexels nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
  • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius