• gegužės 2 d., Ketvirtadienis

Jurginus – į vazonus!

Išgirdus žodį „jurginai“, sąmonė iš karto ima piešti kaimišką paveikslą: medinių lentelių tvora, o už jos – aukšti, dažnai prie kuoliukų pririšti stiebai, keliantys stambius žiedynus. Bet ši vizija yra kintanti – kasmet atsiranda vis daugiau žemaūgių veislių, tinkamų auginti vazonuose. Ir nebūtinai gėlės dvelkia vasaros palydomis ir rudens pradžia. Kiek pagudravus, jurginus galima pražydinti anksčiau ir neblankstančiu jų grožiu gėrėtis nuo pavasario.

Nestokojantiems energijos

Jurginus galima pražydinti ir patiems. Jau vasario mėnesį gumbus iškelkite į dienos šviesą ir pasodinkite į indus. Didelės šilumos nereikia – užtenka 14–16 °C. Kol nepradėjo lįsti daigai, nepersistenkite laistydami.
Kai jurginai pasieks 20–30 cm aukštį, laistykite gausiau ir tręškite žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Tai darykite reguliariai, kas savaitę. Atsižvelgiant į veislės ankstyvumą, žiedpumpuriai pasirodys jau gegužę–birželį. Beliks laukti, kol pasibaigs pavasario šalnos – juk nenorite pražudyti išpuoselėtų augalėlių.

Išeitis skubantiems

Išeitis yra ir žmonėms, neturintiems sąlygų saugoti šakniagumbius žiemą rūsyje ir laiko jiems pražydinti. Jau gegužę galite nusipirkti vazonėliuose augančių ir žydinčių jurginų. Kad jie greitai neišeikvotų maisto medžiagų, teks persodinti į didesnius indus. Tai daryti reikia labai atsargiai, nepažeidžiant šaknų, ir stengiantis, kad išėmus iš vazonėlių, nenubyrėtų žemės.
Jurginai, anksčiau buvę tipiški kaimiško stiliaus sodybų augalai, pasodinti į dailius indus, pritampa ir moderniose erdvėse, suteikia joms nostalgiškumo.

Norint pražydinti jurginus jums prireiks:

* indų (augalui – ne mažiau kaip 3 l talpos);
* purios, derlingos ir vandeniui laidžios žemės mišinio;
* medžiagų geram drenažui paruošti;
* kompleksinių trąšų žydintiems augalams.

Apie sodinimą ir priežiūrą

Kad žemės mišinys būtų pralaidus vandeniui ir purus, jį ruošdami pridėkite rupaus smėlio, perlito, smulkinto keramzito ar vandenį sugeriančių granulių. Tai labai svarbu. Pernelyg suplūktoje ir užmirkusioje žemėje pradės pūti šaknys.
Jei indai su jurginais stovės ant žemės, ant dugno galima užberti keraminių vazonų duženų, stambaus žvyro, raudonų plytų nuolaužų. Jei sodinsite į balkonų lovelius, tvirtinamus prie balkonų ar palangių, aktualus jų svoris. Šiuo atveju geriau naudoti keramzitą – jis lengvesnis.
Jurginų, augančių vazonuose ir kitokiuose induose, priežiūra nesudėtinga: nuskabomi nužydėję žiedai, laistoma, tręšiama ir stebima, ar nepuola ligos bei kenkėjai. Ilgas ir gausus žydėjimas džiugina, bet turi ir trūkumų – gumbai, tinkami saugoti iki kitų metų, dažniausiai neužauga.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 1, trečiadienis.
  • Saulė teka 05:40, leidžiasi 20:54.
  • Mėnulis teka 03:51, leidžiasi 11:10.
  • Mėnulis Vandenyje. Delčia
  • Anelė, Juozapas, Zigmantas (Zigmas), Žilvinas, Vydmantė
  • Gegutės diena. Tarptautinė darbininkų diena. Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą diena.
  • Žiedų diena. Genėkite, tręškite peržydėjusius krūmus, vaiskrūmius. Daugiametes gėles apkaupkite ir patręškite, kad sukrautų daug žiedų. Rūgščią žemę mėgstančius augalus (rododendrus, erikas, šilauoges) patręškite specialiomis trąšomis ar palaistykite parūgštintu vandeniu: į 10 l kibirą įpilti 100 ml 9 % acto arba citrinos rūgšties. Iš pradžių palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu. palaistykite paprastu vandeniu, o paskui parūgštintu.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius