• balandžio 28 d., Sekmadienis

Kada sodinti ir kaip prižiūrėti dekoratyvinius medžius i krūmus?

Kada sodinti kalnines pušeles? Ar svyruoklinį šermukšnį reikia genėti? Kodėl nežydi sidabražolės? Į šiuos ir kitus klausimus apie dekoratyvinių medelių ir krūmų sodinimą bei priežiūrą atsako specialistai.

„Rugpjūčio pabaigoje pasisodinome kalninių pušelių. Ar yra vilties, kad šie augalai prigis?“
Jei tik šaknys nebuvo stipriai pažeistos, pušelės prigis. Nepamirškite jų reguliariai laistyti visą rudenį.

„Prieš tverdami metalinę tvorą pasisodinome apie 30 cm aukščio tujų eilę. Nespėjus aptverti sklypo, kaimynų šunys ėmė šlapintis ant mūsų neseniai pasodintų augalų. Taigi dabar pusė jų nugelto. Ar dar galima kaip nors tujas išgelbėti, ar jos nebeatsigaus?“
Visiškai pageltusios tujos nebeatsigaus. Jei pageltusios tik apatinės šakelės, jas reikėtų iškirpti, o augalus gausiai laistyti.

„Ar reikia genėti svyruoklį šermukšnį? Jei reikia, kaip tai daryti?“

Svyruoklinius šermukšnius genėti reikia, jei išauga nesvyrančios netaisyklingos šakos arba jos gula ant žemės, tako, trukdo praeiti, jei laja neproporcinga. Nereikalingos šakos nukerpamos prie kamieno arba storųjų šakų.

„Kodėl nežydi sidabrakrūmiai? Pernai sodinau du: vienas oranžiniais žiedais, kitas – raudonais. Pernai žydėjo abu. Dirva gana sunki, molinga, bet įmaišyta ir geresnės žemės. Lapai tankūs, ryškiai žali. Mačiau, pas kaimynus visą vasarą žydėjo baltas sidabrakrūmis. Gal mano augalus reikėtų papildomai tręšti? Jei taip, tai kokiomis trąšomis?“
Sidabrakrūmiai (krūminės sidabražolės) nėra lepūs, bet patręšti fosforo arba žydinčioms gėlėms skirtomis trąšomis verta. Mažiau jie žydi po persodinimo, po šaltos žiemos, pasodinti šešėlyje.

„Sodyboje pasodintas gražus ir labai dekoratyvus raudonlapis klevas susirgo. Lapai pasidarė pilki, lyg padengti pelėsiu. Ar įmanoma jį kaip nors išgydyti?“
Klevus dažnai pažeidžia miltligės. Šią lietingą vasarą susirgo nemažai medžių. Liga sunkiausiai pastebima ant margalapių veislių, o raudonlapės ypač sugadinamos. Viršutinėje lapo pusėje vasaros viduryje atsiranda daugybė vietomis susiliejančių baltų dėmių. Krentančius lapus reikia surinkti ir sudeginti. Pavasarį ir vasaros pradžioje medį reikėtų nupurkšti fungicidais („Topas 100 EC“ ir kt.). Suprantama, didelį medį pasiekti nelengva, bet sodo prekių parduotuvėse galima įsigyti specialių purkštuvų su ilgais laikikliais.

„Kada galima genėti spygliuočius: rudenį ar pavasarį?“
Spygliuočius patartina genėti vasaros pabaigoje. Tada sakai būna tirštesni, greitai padengia žaizdas. Pavasarį augalai jų praranda daug, o vėlai rudenį nespėja užgydyti žaizdų ir yra pažeidžiami šalčio. Tik jaunus metūglius trumpinti reikėtų anksti, kol dar nesumedėję.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 28, sekmadienis.
  • Saulė teka 05:46, leidžiasi 20:48.
  • Mėnulis teka 01:44, leidžiasi 07:19.
  • Mėnulis Ožiaragyje 12:37, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis balandžio 24 d.
  • Prudencijus, Rimgailė, Valerija (Valė), Vygantas, Vygandė, Vitalius
  • Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Geologų diena. Pasaulinė gyvybės diena. Pasaulinė susigiminiavusių miestų diena. Pinhole (camera obscura) fotografijos diena
  • Šaknų diena. Palanki diena sėti, sodinti, tręšti šakniavaisius ir bulves. Ypač palankus metas ravėti, rinkti ir džiovinti dilgėlių jaunus lapelius.
  • Pražydus ankstyvajam šalpusniui sėjamos salotos, salotinės sultenės, špinatai, pipirnės, ridikėliai ir ankstyvieji ridikai, morkos, petražolės, pastarnokai, svogūnai, daržo žirniai.

Populiariausi straipsniai

Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius