Kaip genėti agrastus?
Agrastų genėjimo ir formavimo taisyklės panašios į raudonųjų serbentų. Jų žiediniai pumpurai daugiausiai susidaro ant trumpų ūglių, išaugusių ant senesnių (3–4 metų) šakų. Didžiausias derlius subręsta ant 2–5 metų ūglių. 2–3 metų krūmams pavasarį išpjaunamos vainiko viduryje išaugusios, taip pat silpnos ir arti žemės esančios šakos. Paliekamos tik stiprios. Po trejų metų formavimas baigtas ir vainiką sudaro 8–10 šakų.
Atjauninamasis genėjimas atliekamas šeštųjų metų pavasarį. Išpjaunamos 2–3 seniausios šakos, paliekama tiek pat stiprių pirmamečių, išaugusių iš šaknų kaklelio.
Formuojant agrasto vainiką, pirmaisiais metais patrumpinamas pagrindinis ūglys perpus, o kitos šakos neliečiamos. Iš pumpurų išaugs ūgliai, sudarysiantys vainiką. Kitąmet juos reikės patrumpinti 1/3, kad išsišakotų. Suformuotą vainiką turi sudaryti 6–10 šakelių. Agrastui ėmus derėti, šakos praretinamos, paliekamas tik nustatytas skaičius. Kasmet būtina išpjauti seniausius, miltligės pažeistus, žemai nusvirusius ūglius ir tuos, kurie tankina vainiką.