Kaip panaudoti svogūnų lukštus?
*Svogūnų lukštai padeda įveikti voratinklines erkes. Tereikia pasigaminti antpilo. 20 g svogūnų lukštų ir kitų atliekų užpilama 1 l vandens, palaikoma parą. Skystis perkošiamas, ir juo nuplaunami kenkėjų apnikti kambariniai augalai, ypač kruopščiai apatinė lapų pusė. Po paros nuliejama švariu vandeniu.
*Šis antpilas puikiai tinka kambariniams augalams tręšti. Pabandykite palaistyti – jų savijauta kaipmat pagerės.
*Nukošę antpilą, tirščių neišmeskite – įterpkite į dirvą. Tai ne tik puiki organinė trąša daržovėms, bet ir veiksminga profilaktinė priemonė nuo ligų ir kenkėjų. Žiemą tirščių galite paskleisti kambarinių augalų vazonuose. Nuimkite viršutinį žemės sluoksnį, uždėkite svogūnų lukštų ir užberkite storiau žeme, kad neskleistų blogo kvapo.
*Nugalėti kolorado vabalus taip pat padės svogūnų lukštai. Paskleiskite jų arti bulvių lauko, truputį užberkite žeme, kad neišnešiotų vėjas. Vabalai suks nosis ir skris tolyn.
*Svogūnų lukštai gelbsti ir tada, kai pradeda gelsti agurkų lapai. Į kibirą įberkite keletą saujų lukštų, užpilkite verdančiu vandeniu ir uždenkite. Kai ištrauka atvės, nukoškite ir ja nupurkškite agurkus.
*Pavasario nuotaiką kartais sugadina daigų žūtis. Ją sukelia juodoji kojelė, pašaknio ligos. Augalai užsikrečia nuo nedezinfekuotos daržo žemės. Galima nukenksminti svogūnų lukštų antpilu. 20 g lukštų užpilama 1 l vandens. Po paros žemė gerai palaistoma šiuo antpilu, kad permirktų. Po 6 dienų procedūra pakartojama – dabar daigams nebaisios pašaknio ligos.
*Svogūnų lukštai – puikūs natūralūs dažai velykiniams kiaušiniams. Iš vakaro jie sudedami į prastesnį puodą, užpilami verdančiu vandeniu. Kitą dieną įpilama truputį acto, sudedami kiaušiniai ir verdami. Kuo daugiau lukštų, tuo intensyvesnė spalva.
Svarbu žinoti!
Sausi svogūnų lukštai gydomųjų savybių nepraranda daug metų, todėl tikrai verta juos kaupti. Jei nepanaudosite iš karto, nieko blogo nenutiks. Naudokite tik sveikų svogūnų lukštus.
Pixabay nuotr.