• balandžio 29 d., Antradienis

Kalėdos laiptinėje

Dažnas paburnojame ant iškart po Vėlinių kalėdiškai išpuošiamų prekybos centrų: šiais laikais Kalėdoms ruošiamės dar rudeniui nepasibaigus. Tačiau mūsų burnojimas kyla ne dėl to, kad per anksti, o veikiau dėl to, kad ne kiekviena puošmena sukuria Kalėdų šventės vertą atmosferą. Plastikas, pūpsantys Kalėdų senių pilvai, dirbtinis sniegas ir margai įvyniotų dėžių kalnai tikrai nedovanoja jaukumo ir šilumos jausmo: atvirkščiai, atstumia.

 

 

Vienas iš pandemijos pliusų – kad šiemet prekybos centruose prieškalėdiniu laikotarpiu lankysimės mažiau, mažiau būsime ir „lepinami“ plastmasinių Kalėdų vaizdų. Tačiau ko galime pasigesti – tai paties kalėdojančio miesto jausmo. Todėl tokį miestą turime susikurti savo namuose. Siūlome idėjas, kaip šiai kūrybai išnaudoti laiptinės zoną: juk šia teritorija naudojamės kasdien, drauge ji – labai pravarti puošybos aspektu. Įvairūs aukščiai, perspektyvos, turėklai, pakopos ar net po laiptais esanti rečiau aplankoma „užuovėja“ – puikios charakteristikos kalėdinei namų „atstovybei“ kurti!

 

Paslėpta po laiptais

Statyti eglutę po laiptais? O kodėl gi ne? Net geometriškai čia eglutei – itin tinkama vieta. Tokiu būdu paprastai apleistas ir niekam neįdomus namų kampas atgims ir sužėrės. Čia itin tiks įtaisyti mažiau išvaizdžią eglutę, turinčią tik vieną dekoratyvią pusę: antrosios niekas nematys. Ir puošmenas galite sutelkti regimame plote. Nepamirškite, kad gyvumui sukurti tokioje vietoje prireiks ir lempučių girliandos, ir dailiai kaspinais dekoruotų dovanų. O jei šalimais, ant turėklų, dar pakabinsite neva Kalėdų senio užmirštą dovanų maišą… Kalėdos tikrai ateis, net ir po laiptais!

 

Lietuviški motyvai

Retam kuriam norisi pasiduoti amerikietiškų Kalėdų tradicijų vajui: tuomet verta atsigręžti į tai, ką turime. Šiaudų sodeliai, šiaudų žaisliukai, pačių rankomis gaminti gamtiški papuošalai atspindi gerokai lietuviškesnį požiūrį į šventes. Būkime drąsūs galvoti autentiškai ir kurdami interjero dekorą pasitelkime vietinių darbus arba savo pačių originalias idėjas. Be kita ko, tokius aksesuarus be galo gera ir dovanoti. Juk juose automatizuotą gamybą keičia rankų šiluma ir gražiausi linkėjimai.

 

Niekada nepabosta

Yra dalykų, kurie metų metus nepabosta: vaikystėje matyti apvalūs kalėdiniai bumbulai vis dar žavi dažną iš mūsų. Kad ir kokie įprasti, gal net nuobodūs bebūtų. Tačiau kaip tik Kalėdoms turėtume leisti sau atsipalaiduoti: puoštis būtent taip, kaip norisi, o ne kaip diktuoja sezono mados ar nuomonės formuotojų patarimai. Eglišakės, lemputės ir raudonuojantys stiklo bumbulai – ar gali būti paprastesnis būdas pažadinti gražiausių žiemos švenčių nykštukus? Ir vis dėlto – jis veikia! Užkopus tokiais laiptais tikrais norėsis užtraukti seną gerą Franko Sinatros „Let It Snow“ ir slapčiomis suvalgyti visą maišą mandarinų…

 

 

Tekstas – Dovilės Rylos. Nuotraukos – Shutterstock, Unsplash, AGV.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2020 m. gruodžio mėnesio numeryje.


Sekti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
naujausi
seniausi populiariausi
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 29, antradienis
  • Saulė teka 05:44, leidžiasi 20:50.
  • Mėnulis teka 05:52, leidžiasi .
  • Mėnulis Dvyniuose 09:35, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 27 d.
  • Augustinas, Indrė, Kotryna, Rita, Tarmantas
  • Tarptautinė šokio diena. Tarptautinė cheminio karo aukų atminimo diena.
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, cukinijas, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.
  • Pradėjus žydėti gluosniams sėjamos salotos, salotinės sultenės, špinatai, pipirnės, ridikėliai ir ankstyvieji ridikai, morkos, petražolės, pastarnokai, svogūnai, daržo žirniai. Sodinami krienai, rabarbarai, šparagai, daugiamečiai prieskoniniai augalai.
e-seklos

Sekite mus

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius