• gegužės 18 d., Šeštadienis

Kambarinės gėlės vasarą

Nors saulė kyla vis aukščiau, kambariniai augalai vis tiek šviesos gauna pro langus ir linksta į jų pusę. Nežydinčius kas savaitę po truputį pasukite, o kraunančių žiedus nereikėtų perstatyti. Pasikeitus apšvietimui, gali nubyrėti žiediniai pumpurai. Kai kurie gėlininkai tvirtina, kad vasarą į lauką išneštos gėlės atsigauna, suveša ir gausiai žydi. Iš dalies – tai tiesa. Bet būtina atminti, kad prie lauko sąlygų visas jas reikia pratinti pamažu. Vienas, ištvermingesnes, galima išnešti anksčiau, kai naktys dar vėsios, o kitas – tik kai temperatūra nenukrenta žemiau 10–12 ºC. Taip pat atsižvelkite į poreikį šviesai. Saulėkaitoje negalima laikyti unksminių augalų.

 

 

 

Orchidėjos labai skirtingos, auga skirtingomis sąlygomis. Pirmiausia reikia susipažinti su genties ar rūšies poreikiais ir tik tada paieškoti joms tinkamiausios vietos. Pusšešėlyje vasarą puikiai jaučiasi cimbidžiai.

Kaktusai, kambariniai sukulentai irgi gali nukentėti nuo karštų saulės spindulių. Lauke jie augs gerai, bet neišneškite į tiesioginius saulės spindulius pačiomis pirmomis dienomis.

Trąšos kambarinėms gėlėms reikalingos visą vasarą, bet nepadauginkite jų, laikykitės ant pakuotės nurodytos normos.

 

Unsplash nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Gegužės 18, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:08, leidžiasi 21:24.
  • Mėnulis teka 15:34, leidžiasi 03:38.
  • Mėnulis Svarstyklėse 13:22, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis gegužės 15 d.
  • Erikas, Erdvilas, Venta, Rytė, Julita
  • Tarptautinė žavėjimosi augalais diena (Žavadienis). Tarptautinė muziejų diena.
  • Žiedų diena. Sėkite, sodinkite gėles, žiedinius kopūstus, brokolius, vazonines gėles. Dauginkite daugiametes, varpinius, vandens augalus. Pamulčiuokite. Kraukite kompostą. Rinkite ir džiovinkite vaistinių augalų žiedus. Nerekomenduojama tręšti, sėti ir sodinti šakniavaisių, sėti pašarinių žolių, laistyti.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius