• birželio 13 d., Ketvirtadienis

Keliaujame kartu su keturkojais

Būsimų atostogų planavimas gali suteikti daug džiaugsmo, tačiau, kuriant išvykos planus, dažnai kyla klausimas, ką daryti su mylimu šeimos augintiniu. Ši problema tampa nemenku galvos skausmu keturkojo šeimininkams, išsiruošusiems keliauti ir negalintiems apsispręsti, ar verta jį pasiimti kartu į kelionę. Gyvūnų specialistai perspėja: net ir kelioms dienoms šeimininko paliktas augintinis gali patirti didelį stresą.

 

 

 

 

 

Pasak veterinarijos klinikos atstovo, žmonės nori pasiimti gyvūnus kartu į keliones, kadangi keturkojai yra tapę šeimos nariais, todėl atostogauti su augintiniais yra priimtina. Svarbus ir kitas – gyvūno savijautos – aspektas: keliaujant su gyvūnais, išvengiama neigiamų streso pasekmių pačiam augintiniui.

 

Be šeimininkų palikti gyvūnai patiria stresą

Kiekvienas augintinis turi jausmus, jaučia stresą, ilgisi, todėl ilgi išsiskyrimai su šeimininkais, ypač jei gyvūnas paliekamas jam svetimų žmonių priežiūroje, turi neigiamą pusę – gyvūnas nerimauja, liūdi, sumažėja jo apetitas, aktyvumas.

Pasak veterinarijos mokslų daktaro, šeimininkams grįžus iš atostogų, keturkojis šeimos narys net gali rodyti nepasitenkinimą, jog buvo paliktas. „Rodydamas pyktį, jis gali atsisakyti bendrauti su šeimininku ar net nustoti valgyti“, – sako daktaras.

Palikto gyvūno streso lygis šeimininkams išvykus atostogauti gali skirtis priklausomai veislės ir charakterio savybių: „Šunys būna labai skirtingų charakterių, vieni dėl savo savybių labai greitai gali priprasti prie svetimų žmonių. Tokiu atveju stresas bus minimalus. Kiti šunys būna itin atsargūs, jautrūs, baikštūs – tokie gyvūnai itin sunkiai pripranta prie nepažįstamų žmonių, todėl jų patirto streso lygis šeimininkams išvykus bus žymiai didesnis“, – tikina veterinaras.

Patirto streso lygis priklauso ir nuo to, su kuo gyvūnas paliekamas: „Jei šuo paliekamas jam pažįstamoje aplinkoje, su pažįstamais žmonėmis, turi veiklos, nenuobodžiauja, jis patiria mažiau streso. Taip, jis gali paliūdėti, tačiau palikus šunį nepažįstamiems žmonėms gali būti dar blogiau.“

Nors kelionės kartu su augintiniais populiarėja, veterinarijos mokslų daktaras pabrėžia – reikia atsižvelgti į tai, su kokiu gyvūnu norime keliauti: „Katės su mumis keliauja ženkliai rečiau, daugelis kačių visai neišeina iš namų, kadangi šeimininkas gyvena mieste, bute. Jei katė neturi įpročio keliauti, ji jaus daug didesnį stresą kelionėje, nei palikta namie su kitų žmonių priežiūra. Visai kitokia situacija yra su šunimi. Šuo žymiai geriau jausis keliaudamas, negu būdamas paliktas nepažįstamų žmonių priežiūrai, nes jam namai yra ten, kur yra jo šeimininkas.“

 

Tekstas – DFDS, nuotraukos – Unsplash.

Visą straipsnį skaitykite „Mano sodybos“ 2022 m. birželio mėnesio numeryje.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 13, ketvirtadienis.
  • Saulė teka 04:42, leidžiasi 21:56.
  • Mėnulis teka 12:04, leidžiasi 01:40.
  • Mėnulis Mergelėje, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis birželio 6 d.
  • Antanas, Antanina, Skalvė, Dainius, Akvilina, Kunotas
  • Šv. Antano diena. Šienapjūtė. Tarptautinė albinosų diena.
  • Šaknų diena. Tinkamas metas sėti, sodinti daržoves, kurios derlių augina virš žemės, medžius, krūmus, gyvatvores, sodinukus, ūglius, braškes, persodinti kambarines ir balkono gėles, sėti veją. Netinkamas metas sėti ir sodinti gūžines salotas, genėti gyvatvores, tręšti, sandėliuoti ir konservuoti daržoves, vaisius.
  • Daug boružių – geras rugių derlius.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius