Klaida, kurią daro daugelis sodindami vaismedžius
Ar žinote, kad tos pačios grupės vaismedžių negalima sodinti į anksčiau augusių vietą?
Rugsėjo pabaiga–spalio mėnuo – vaismedžių sodinimo metas. Gerai pagalvokite, ko trūksta, kuriuos keisite.
Kuo dirva prastesnė, tuo didesnės duobės kasamos. Iškastą žemę sumaišykite su perpuvusiu mėšlu, kompostu, saikingai paberkite mineralinių trąšų.
Kai žemė pagerinta, augalų šaknys neauga į šonus ir neieško maisto medžiagų. Kai žemė normali, jos lenda į gylį ir skleidžiasi į plotį. Pirmaisiais metais taip pasodinti vaismedžiai augs silpniau, tačiau vėliau suvešės, bus tvirtesni ir atsparesni, turės gerai išsivysčiusias šaknis.
Nepamirškite, kad tos pačios grupės vaismedžių negalima sodinti į anksčiau augusių vietą. Pavargusi žemė juos išsekins, augs skurdokai, ilgai nesulauksite vaisių. Blogiausiu atveju sėklavaisius sodinkite į kaulavaisių vietą ir atvirkščiai. Geriausią ir šilčiausią kampelį skirkite žieminėms obelims, vėlyvosioms kriaušėms, abrikosams, trešnėms, vyšnioms. Mažiau lepios vasarinės ir rudeninės obelys, tačiau pirmosios šiltesnėje vietoje prinoksta anksčiau.
Vaiskrūmiams tinkamesnės vietos, kuriose žiemą susitelkia daugiau sniego. Kai visas plotas maždaug vienodas, žiemines veisles geriau sodinti arčiau namų ar kelio. Sodo pakraščiuose išrikiuokite vasarines – jos sudarys užtvarą nuo vėjų.
Pixabay nuotr.