• balandžio 13 d., Šeštadienis

Ko dar pasisėti?

Jei gamtoje matote ženklų, kad žemė bunda, kovo antroje pusėje į dėžutes galite pasisėti serenčių, kininių gvazdikų ir ratilių, kad gegužę, po šalnų, daigus galėtume sodinti į dirvą. Jei mėgstate itin tamsius, beveik juodus žiedus, rekomenduoju išbandyti kininius gvazdikus (Dianthus chinensis) ‘Chianti’. Tai nedideli, iki 30 cm aukščio kereliai, kurių žiedai atrodo tarsi iš popieriaus – tamsiai vyšniniai, beveik juodi, su baltais pakraštėliais. Sėklas reikia sėti į daigams skirtą kompostą ir laikyti šviesioje, šiltoje vietoje. Sudygs po kelių savaičių, o žiedais mėgausitės maždaug po 3 mėnesių iki pat šalnų.

 

 

 

Jeigu norite anksčiau turėti žydinčių ratilių, kovą jų taip pat pasisėkite į dėžutes. Jei sėklas rinkote patys, pravartu dezinfekuoti nestipriu kalio permanganato tirpalu. Pasėjus reikia užberti švaraus smėlio sluoksniu. Ratiliams dygti svarbi aukštesnė (apie 20 ºC) temperatūra. Tokiomis sąlygomis daigai pasirodo po savaitės. Paskui jie turėtų augti bent 5 ºC žemesnėje temperatūroje. Taip pat svarbu užtikrinti drėgmės pusiausvyrą.

Pilkoji leukonija (Matthiola incana) – dar vienas augalas, kurio sėklos sėjamos kovo mėnesį. Ji užauga iki 50 cm aukščio, dažnai pasirenkama kotedžų želdynams. Saulėtoje vietoje didesnėmis grupėmis į dirvą daigai sodinami gegužę, po šalnų, pražysta maždaug po mėnesio. Žiedai purūs ir kvapnūs. Sukurta daug pilkosios leukonijos veislių, tad žiedynai nėra tik balti ar rausvi, kaip buvo anksčiau. Svarbu: šias gėles be galo mėgsta drugiai ir bitės.

Kam artimi žemi ir mažažiedžiai augalai, siūlau pasisėti į dėžutes dėmėtųjų nemofilių (Nemophila maculata). Tai vienmečiai augalai, paplitę Kalifornijoje. Randami pašlaitėse, kur derlinga ir laidi dirva. Jų giminaitė – gerai žinoma mėlynoji nemofilė (N. menziesii), dar vadinama mėlynomis kūdikio akutėmis. Bet man dėmėtosios nemofės artimesnės. Gėlyne praėjusią vasarą jos pražydo maždaug gegužės trečią savaitę, džiugino apie mėnesį. Žiedai apytikriai 1,5 cm skersmens (augalai apie 15 cm aukščio), balti su violetiniais taškeliais, gležnučiai. Pražydusių nemofilių nepuolė nei kenkėjai, nei ligos. Nužydėjusios jos pradėjo brandinti sėklytes, kiekvienoje dėžutėje jų – apie 12. Kaip sakiau, kompozicijos priekio augalai – labai subtilus ir švelnus akcentas.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Balandžio 12, penktadienis.
  • Saulė teka 06:23, leidžiasi 20:17.
  • Mėnulis teka 07:29, leidžiasi 00:50.
  • Mėnulis Dvyniuose, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis balandžio 8 d.
  • Galmantas, Damijonas, Julijus (Julius), Jūratė, Zenonas
  • Tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena
  • Žiedų diena. Sodinkite vijoklinius augalus, gėles, agurkus, moliūgus, arbūzus, aguročius. Persodinkite kambarinius augalus. Skiepykite rožes. Vėdinkite patalpas, rūsius, valykite grindis. Nepatartina laistyti, tręšti augalų.

Populiariausi straipsniai

darzoviuseklos
Baumera

Sekite mus

e-seklos

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius