• birželio 26 d., Trečiadienis

Ko pomidorams reikia vasarą? II dalis

Laistykite, bet neperlaistykite

Vienodų laistymo normų nėra ir negali būti – vandens poreikis priklauso nuo auginimo sąlygų ir orų, veislės ir brandos. Todėl prisiminkite kelias taisykles.

Vanduo turi būti nešaltas, oro temperatūros.

Laistyti geriau rytą, kad dieną vėdinant šiltnamį pasišalintų oro drėgmės perteklius.  Jokiu būdu neapliekite pomidorų lapų.

Drėgmės perteklius pomidorams kenkia. Geriausias būdas juos pagirdyti – nelabai dažnas, bet gausus liejimas. Laistant dažnai ir po truputį, šaknys pasklinda dirvos paviršiuje, augalai tampa neatsparūs sausrai.

Stipri srovė iš laistymo žarnos nėra gerai – dalis vandens nespėja susigerti ir nubėga paviršiumi, nuplaudamas žemę ir apnuogindamas paviršines šaknis.

Pomidorams labai patinka lašelinis laistymas. Šiuo būdu ne tik palaikoma pastovi drėgmė, taupomas laikas ir vanduo (jis plonomis žarnelėmis pamažu teka prie kiekvieno augalo šaknų), bet ir aprūpinami gilesni dirvožemio sluoksniai, o ne paviršius.

Ypač rūpestingai pomidorus reikia laistyti, kai yra daug užsimezgusių vaisių. Dėl dirvožemio ir oro drėgmės svyravimų šie gali sutrūkinėti. Jei vėluojate palaistyti ir dirva perdžiūvo, ją sudrėkinti reikia palaipsniui, nepilant iš karto daug vandens.

Išimtys: Pasodinti pomidorai pirmąją savaitę laistomi dažniau, kad gerai įsišaknytų. Beveik kasdien vandens turi gauti augalai vazonuose ir kubiluose. Kai oro temperatūra žemesnė nei 15 ºC, laistyti beveik nereikia.

 

 

Tręškite

Tręšti pradedama daigams gerai prigijus ir pradėjus augti. Jei prieš sodinimą į dirvožemį buvo įterpta organinių ar mineralinių trąšų, papildomai tręšti pradedama maždaug po mėnesio.

Per vasarą pomidorai tręšiami kelis kartus (kas 1–2 savaites) mineralinėmis arba organinėmis trąšomis, atsižvelgiant į jų būklę ir dirvos derlingumą. Visada geriau tręšti dažniau, nedidelėmis porcijomis, nei retai, bet gausiai. Didelė mineralinių trąšų koncentracija gali pakenkti augalams.

Pomidorams geriausiai tinka tos mineralinės trąšos, kuriose NPK santykis yra 14 : 17 : 28 arba 11 : 11 : 22. Galimos ir nedidelės paklaidos, tik kalio būtinai turi būti daugiausia. Visos trąšos naudojamos pagal normas, nurodytas ant pakuotės. Tai labai svarbu. Vandenyje ištirpintos trąšos pasisavinamos greičiau nei barstomos.

Organinės trąšos gali būti labai įvairios: žolių ir mėšlo raugai, skiestos srutos, kompostas, biohumusas, sapropelis ir pan. Jas normuoti daug sunkiau, nes sudėtinga apskaičiuoti, kaip greitai vyksta  mineralizacija. Bet kokie cheminiai procesai dirvoje vyksta nevienodai, priklauso nuo drėgmės, temperatūros, pH, mikroorganizmų veiklos.

Lengvame priesmėlyje augančius pomidorus reikia gausiau tręšti organinėmis ir mineralinėmis trąšomis nei augančius sunkesnėje žemėje.

Papildomas tręšimas per lapus (apipurškiami trąšų tirpalu) – vienas iš efektyviausių būdų, bet reikalauja didelio tikslumo. Purškiama tik apsiniaukusią dieną arba kai saulė nekaitina šiltnamio, kitaip augalai gali apdegti.

Išimtys: Nedideliuose vazonuose ir durpių maišuose auginami pomidorai greitai išeikvoja substrate esančias maisto medžiagas, todėl tręšiami dažniau. Paskutinį mėnesį šiltnamiuose to nedaroma.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Greenworks

Šiandien

  • Birželio 26, trečiadienis.
  • Saulė teka 04:44, leidžiasi 22:00.
  • Mėnulis teka 00:35, leidžiasi 09:47.
  • Mėnulis Žuvyse 09:08, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis birželio 22 d.
  • Jaunutis (Jaunius), Paulius, Povilas, Viltautas, Viltautė, Virgilijus, Mingaudas, Mingauda
  • Tarptautinė diena prievartos aukoms paremti. Tarptautinė kovos su narkomanija diena.
  • Lapų diena. Galima laistyti, purkšti augalus, genėti gyvatvores, sėti žoles, ravėti, tręšti. Naikinkite pelėsius. Nerekomenduojama sėti, sodinti daržovių, gėlių, krauti šieno, nuimti derliaus, jo sandėliuoti ir konservuoti.
  • Auksinis dangus po saulėlydžio – bus geras oras.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius