• liepos 27 d., Šeštadienis

Kodėl nedera šilauogės?

Nusipirkote šilauogę, pasodinote rūpestingai, pagal instrukciją, tačiau ji nedera? Nederėjimo priežasčių yra ne viena, taigi apie viską – iš eilės.

 

 

 

 

Pirmiausia šilauogėms reikia rūgščių durpių, kurių rūgštingumą galima nurodyti gana tikslų – 3,2–4 pH. Prekybos centruose parduodamo „Durpių substrato šilauogėms“ pH yra 4–5,5. Taigi verčiau durpes rinkitės pagal rūgštingumą nurodančią informaciją, nepasikliaukite vien ant pakuotės užrašytu pavadinimu. Šilauogių sodinimas į netinkamas durpes yra pirmoji ir pagrindinė priežastis, kodėl jos neauga ir nedera.

Kitas šilauogėms gyvybiškai svarbus elementas yra vanduo. Svarbu, kad naudotumėte lietaus, tvenkinio, ežero ar upės vandenį, bet nepiltumėte tekančio iš čiaupo (vandentiekio), nes jame yra chloro, kalcio ir magnio druskų. Šios medžiagos kaupiasi aplink šaknis ir neleidžia šilauogėms augti, maitintis per šaknis. Nepatartina lieti ir šaltu vandeniu, pavyzdžiui, imti iš šulinio, gręžinio ar šaltinio. Geriausiai tinka pastovėjęs ir sušilęs, kuris skatina šaknų augimą.

 

Dar keletas veiksnių, dėl kurių šilauogės nederės ar neaugs

 

*Šilauogės pasodintos tokioje vietoje, kur po lietaus vanduo laikosi ilgiau nei dvi savaites. Jos nepakenčia sausros, tačiau nuolat užmirkstančioje dirvoje taip pat neaugs.

*Laikas genėti. Jeigu jūsų šilauogės augina tik lapus, o uogų neveda, išpjaukite senas, apsamanojusias ir apdžiūvusias šakas, anksti pavasarį šiek tiek patręškite specialiomis trąšomis (10 g krūmui). Tais pačiais metais uogų sunoks ne itin daug, bet jos bus didelės, o kitąmet derlius užaugs gausus.

*Jei šilauogės gausiai žydi, bet uogų nėra, tikriausiai iki jūsų apsilankymo sodyboje jas nuraškė paukščiai arba kiti smaguriai, apie kuriuos nežinojote. Tokiu atveju apdenkite šilauoges specialiu tinklu. Neeikvokite jėgų ir laiko įvairioms savadarbėms baidyklėms, geriau naudokite patikimą apsaugos priemonę.

*Nors dauguma Lietuvoje auginamų veislių yra atsparios šalčiui, tačiau šilauoges pasodinus šiaurės ar vakarų vėjų perpučiamoje vietoje žalos išvengti tikriausiai nepavyks. Žiemą ten pasodintų jaunų šilauogių šakelės apšals, todėl prasidėjus sezonui jos neves uogų arba derės negausiai. Jeigu stokojate saulėtos, vėjų neperpučiamos vietos, šalia šilauogyno pasodinkite tujų ar kitų augalų gyvatvorę. Galite statyti ir specialias tvoras nuo vėjo. Rūpestingai rinkitės šilauogių veisles. Jeigu nesate tikri, ar pajėgsite užtikrinti idealias augimo sąlygas, rinkitės tik atspariausių veislių (‘Reka’, ‘Bluecrop’, ar ‘Patriot’) sodinukus.

*Jei šilauogės gerai prižiūrimos ir puikiai dera, tačiau vienais metais derliaus netikėtai nėra, tikėtina, kad žiedus pakando pavasarinės šalnos. Rinkitės skirtingas veisles, kurių augalai žydi skirtingu metu. Tuomet per vieną itin šaltą naktį neprarasite viso potencialaus derliaus.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Liepos 27, šeštadienis.
  • Saulė teka 05:21, leidžiasi 21:29.
  • Mėnulis teka 23:29, leidžiasi 13:36.
  • Mėnulis Jautyje 20:23, dylantis, III ketvirtis. Pilnatis liepos 21 d.
  • Natalija, Svalia, Žintautas, Žintautė, Sergijus, Panteleonas, Subartas
  • Šaknų diena. Galima krauti komposto krūvas, vežti ir kratyti mėšlą, sodinti šakniavaisius, juos tręšti. Imkite derlių, kurį reikės džiovinti, ilgam laikymui. Naikinkite dirvožemyje gyvenančius kenkėjus. Rinkite vaistinių augalų šaknis; iš jų paruošti preparatai šią dieną yra ypač veiksmingi. Skinti gėles, gerai laikysis vandeny. Nepalanki diena sodinti gūžines salotas, ruošti malkas, konservuoti, virti uogienes, sandėliuoti, krauti derlių.
  • Jei voras tinklą pina, bus giedra.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius