• lapkričio 4 d., Pirmadienis

Kokias sultis gerti?

Pavasariui artėjant aprūpinkime organizmą vitaminais! Norėdami ilgai išlikti jauni ir sveiki, turime gerti kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių sulčių. Jos ne tik gerai numalšina troškulį, bet ir padeda atsikratyti daugelio negalavimų.

 

 

 

 

Apelsinų sultys. Dėl didelio vitamino C kiekio šios sultys yra tiesiog nepakeičiamos šaltuoju metų laiku. Jas tiktų gerti profilaktiškai arba gydantis peršalimo ligas ir avitaminozę. Apelsinų sultys pakelia tonusą, išsklaido nuovargį ir sustiprina kraujo indus. Gydytojai pataria gerti jų, sergant ateroskleroze ir hipertonija, kepenų ligomis. O štai sirgdami skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, padidėjusio rūgštingumo gastritu ar sutrikus žarnyno veiklai verčiau šių sulčių atsisakykite.

 

Ananasų sultyse yra unikalios gamtinės medžiagos – bromelaino, kuris yra natūralus riebalų degintojas ir organizmo atjaunintojas. Šių sulčių patariama gerti nutukus, atsiradus priešlaikinio senėjimo požymiams, sergant širdies ir kraujagyslių, inkstų ligomis, angina.

 

Bruknės pagal vitaminų kiekį nėra labai vertingos, bet jų sudėtyje yra obuolių, citrinų ir benzoinės rūgšties, daug mineralinių medžiagų. Šių uogų sultis patartina vartoti apetitui pagerinti, sergant sumažėjusio rūgštingumo gastritu, podagra, reumatu, lengva hipertonijos forma, cukriniu diabetu, karštine ir peršalimo ligomis. Jos skatina atsikosėjimą. Sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, bruknių sulčių gerti nevertėtų.

 

Bulvių sultys labai tinka padidėjusio rūgštingumo gastritui gydyti, užkietėjus viduriams. Jos slopina kasos liaukos sekreciją ir skatina žaizdų gijimą. Bulvių sultys mažina kraujospūdį, todėl rekomenduojamos sergant hipertonija, gerai valo organizmą. Ypač jos yra veiksmingos sumaišytos su salierų ir morkų sultimis.

 

Sergant virškinimo trakto ligomis, patartina gerti aguročių sultis dėl jų švelnaus poveikio skrandžio ir dvylikapirštės žarnos gleivinei. Žmonėms, besiskundžiantiems kepenų ir inkstų ligomis, taip pat būtina įtraukti jas į savo valgiaraštį. Aguročių sultyse gausu kalio ir vario, todėl šis vertingas produktas vartotinas sergant mažakraujyste, hipertonija, nervų ir širdies ligomis. Be to, jos mažai kaloringos, todėl patartina gerti kenčiantiems nuo viršsvorio.

 

Kopūstų sultys puikiai valo organizmą, o sumaišytos su morkų sultimis stiprina jo bendrą būklę, slopina uždegimus, ypač esant dantenų infekcijoms. Šios sultys labai veiksmingos sergant augliais ir nuo vidurių užkietėjimo.

 

Morkų sultyse gausu karotino ir vitamino A, kalcio, fosforo ir geležies, todėl jos laikomos beveik jaunystės eliksyru. Šios sultys gerina apetitą ir virškinimą, stiprina dantis, nervų sistemą, didina organizmo pasipriešinimą infekcinėms ligoms. Ko gero, joms nėra lygių pagal organizmo gyvybinio tonuso gerinimą. Morkų sultys ypač veiksmingai gerina regėjimą.

 

Didelis kiekis kalio, esantis agurkų sultyse, labai naudingas žmonėms, turintiems aukštą arba žemą kraujospūdį. Jos gerai gydo dantis ir dantenas, daugelį odos ligų.

 

Burokėlių sultys turi puikių valomųjų savybių. Užtenka išgerti 1–1,5 stiklinės du kartus per dieną. Pradėti vartoti burokėlių sultis reikėtų sumaišytas su morkų sultimis, palaipsniui didinant jų kiekį mišinyje.

 

Juodųjų serbentų sultys padeda nusilpusiems ir neseniai operacijas ištvėrusiems ligoniams. Jos yra puikus polivitaminų šaltinis, stiprina bendrą organizmo būklę, skatina prakaito išsiskyrimą ir slopina uždegimus. Be to, juodųjų serbentų sultys veikia organizmą beveik taip pat kaip insulinas, todėl nepakeičiamos diabetikams.

 

Pomidorų sultyse daug askorbo rūgšties, geležies ir karotino. Jos ir maistingos, ir nedidelio kaloringumo. Ląstelienos beveik nėra, todėl pomidorų sultys ypač tinka žmonėms, sergantiems virškinimo organų ligomis. Jų patartina gerti maitinančioms ir nėščioms moterims.

 

Moliūgų sultis sveika gerti sergant inkstų ir kepenų ligomis, nutukimu, cukralige, inkstų ir šlapimo pūslės akmenlige, kankinant nemigai, sutrikus maisto medžiagų apykaitai. Vyrams, besiskundžiantiems prostatos uždegimu, liaudies medicinos atstovai pataria 2–3 savaites kas dieną išgerti po stiklinę moliūgų sulčių.

 

Obuolių sultys labai naudingos turintiems bėdų dėl plaučių, dažnai sergantiems bronchitu, užsispyrusiems rūkaliams. Pusantros stiklinės per dieną pastebimai pagerina kvėpavimo organų darbą. Be to, jos turtingos geležies, vadinasi, naudingos sergant mažakraujyste. Obuolių sultys geba stebuklingai pašalinti akmenis iš inkstų. Obuoliuose gausu pektininių medžiagų, veikiančių kaip adsorbentai ir valančių šlakus iš organizmo.

 

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Lapkričio 3, sekmadienis.
  • Saulė teka 07:26, leidžiasi 16:39.
  • Mėnulis teka 10:01, leidžiasi 16:43.
  • Mėnulis Šaulyje 07:19, pilnėjantis, I ketvirtis. Jaunatis lapkričio 1 d.
  • Hubertas, Silvija, Vydmantas, Norvainė, Martynas
  • Šv. Hubertas. Medžiotojų diena.
  • Vaisių diena. Tinkama diena sėti daržoves pavasariniam derliui (daugiamečius prieskoninius augalus, morkas, šakniavaisines petražoles), genėti sergančius medžius, krūmus, balinti. Šaldykite vaisius, daržoves. Skinkite šaltalankius. Pasiruoškite skiepūglių. Nepalanki diena ruošti malkas.
  • Lapkritį purvą braidysi, vasarą šieno neišdžiovinsi.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Kaip gaunate „Sodo spalvas“?

Įvykių kalendorius