Kvapiosios dervos – šventų medžių ašaros
Klasikinėje graikų, arabų medicinoje išvardintos 6 priežastys, sukeliančios sveikatos sutrikimų. Mes dėl savo problemų nuolat kaltiname stresą, blogas emocijas, tačiau jos yra paskutinėje, šeštoje, vietoje. Pagrindine visų sveikatos sutrikimų priežastimi nuo seniausių laikų laikomas oras – substancija, kurioje gyvename, kuria kvėpuojame. Galbūt intuityviai norėdami jį pagerinti, o gal tiesiog pasiilgę olfaktorinių pojūčių kartais uždegame smilkalų. Natūralūs turi daugybę privalumų ir mūsų gyvenime taip pat svarbūs kaip senovėje.
Natūralios kvapnios smilkalų sudedamosios dalys naikina bakterijas, gerina imunitetą, pataiso nuotaiką, mažina nerimą, padeda atsipalaiduoti ir išsilaisvinti iš įkyrių minčių raizgalynės, nuraminti protą ir atsidėti ramiam pasaulio kontempliavimui.
Deja, nūdien smilkaluose, kaip ir kvepaluose, yra chemikalų. Taigi jie beveik virtę savo priešybe. Mat sintetinės substancijos degdamos nuodija orą ir jis tampa nebetinkamas mums gyventi. Šiandien sudėtinga rasti gerų natūralių smilkalų, tačiau įmanoma smilkyti pirmaprades substancijas – šventų medžių ašaromis vadinamas kvapiąsias dervas.
Pirmapradžių kvapiųjų medžiagų – dervų, kvapių medienų, džiovintų žolių ir prieskonių smilkymas reikalauja tik truputėlį daugiau atidos ir laiko negu smilkalų lazdelės uždegimas. Reikia paimti karštą anglies gabaliuką ir ant jo neskubant dėti dervos trupinėlius. Kylantis kvapnus baltas dūmas bemat įtraukia į patį seniausią žmonijos ritualą – atnašavimą dieviškoms galioms, atitraukia nuo kasdienybės rutinos ir primena akimirkos šventumą. Smilkydami pirmaprades kvapiąsias substancijas prisiminkime, kad jos yra brangenybės, atkeliavusios iš trapaus ir nykstančio augalų pasaulio į kultūras ir civilizacijas, persmelkusios jas savo aromatais ir turėjusios įtakos žmonių mintims bei vaizduotei daug didesnės, nei mes galime suvokti.
Parfumerė, kvapų menininkė Laimė Kiškūnė
www.laimekiskune.lt
Pixabay nuotr.