• rugsėjo 27 d., Trečiadienis

Kvapnūs augalų mišiniai

Iš sode augančių aromatingų augalų, jų dalelių susikurkite malonų aromatą skleidžiantį popuri. Rožės žiedlapiai, pumpurai, be jokios abejonės, yra patys populiariausi. Atminkite, kad džiūdamos ar besifermentuodamos arbatinės rožės praranda puikų aromatą. Tad geriau rinkitės senųjų grupių rožes – prancūzinę, damaskinę. Kitas klasikinis popuri augalas – tikroji levanda. Tinka ne tik šviesios violetinės, bet ir baltažiedės veislės. Trečioje vietoje pagal populiarumą atsiduria kvapiosios pelargonijos. Įvairių jų veislių lapai paįvairins popuri įspūdingais kvapais: cinamono, imbiero, laimo, pušies, ananaso, citrinos, mėtos, persiko, netgi žemuogės, rožės ar riešutų sviesto! Jei norite, kad kvapas gerai išsilaikytų, lapus skinkite anksti rytą ir džiovinkite kuo toliau nuo tiesioginių saulės spindulių.

 

 

Kvapiems mišiniams tinka kvapusis bazilikas, rozmarinas, mairūnas, vaistinis čiobrelis, tikrasis gvazdikas, vaistinė medetka. Nepakartojamą kvapą suteiks ir lauro lapai, maltas cinamonas, jo lazdelės, džiovinti kartieji ankštpipiriai, gvazdikėliai, nemalti kvapieji pipirai, citrinos, apelsino, laimo žievelė.

 

Pixabay nuotr.


guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus

Šiandien

  • Rugsėjo 27, trečiadienis.
  • Saulė teka 07:14, leidžiasi 19:05.
  • Mėnulis teka 18:52, leidžiasi 03:30.
  • Mėnulis Žuvyse 03:18, pilnėjantis, II ketvirtis. Priešpilnis rugsėjo 22 d.
  • Adalbertas, Daugilė, Kovaldas, Vincentas, Damijonas
  • Pasaulinė turizmo diena. Lietuvos socialinių darbuotojų diena
  • KIRMINŲ DIENA. Lapų diena. Palanki diena augalus laistyti, purkšti, persodinti prieskonines daržoves į vazonėlius, sėti ir pjauti veją. Grėbkite lapus. Kraukite kompostą. Ypač gerai yra ieškoti vandens, kasti, valyti šulinius. Nerekomenduojama konservuoti, sandėliuoti daržovių, džiovinti žolelių ir daržovių, naikinti drėgmės ir pelėsių patalpose.
  • Jeigu rudenį medžių lapai ilgai nekrenta, reikia laukti labai ankstyvo pavasario.

Populiariausi straipsniai

Sekite mus

Naujienlaiškio prenumerata

Norėdami užsiprenumeruoti Sodo spalvų naujienlaiškį, įrašykite savo el.pašto adresą.

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Apklausa

Ar džiaugiatės šių metų derliumi?

Įvykių kalendorius