Kvapnus jeronimo lašelis
2021 m. 30 rugsėjo d.
Pasaulyje yra šimtai rūšių ir veislių, iš kurių kiekvienas galime išsirinkti patraukliausią. Kai kurios pelargonijos ne tik puošnios, bet ir maloniai kvepia.
Nuo XVII amžiaus malonioji pelargonija auginama dėl aromatinių savybių. Ji plačiai naudojama parfumerijos pramonėje. Įvairių veislių augalai kvepia citrinomis, mėtomis, kokosais, muskatu, vaisiais ir kt. Vis dėlto populiariausi yra skleidžiantys rožių kvapą. Jų paklausa pati didžiausia. Distiliuojant garais iš lapų, stiebų ir žiedų išgaunamas eterinis aliejus. Tiesa, jis dažnai falsifikuojamas, ypač Kinijoje, nes kainos vis kyla, o žaliavos trūksta. Tad žinovai pataria pelargonijų eterinį aliejų pirkti tik iš patikimų tiekėjų.
Pelargonijų distiliatai ir absoliutai vertinami aromaterapijoje, tinka masažams. Jie gana dažnai naudojami kaip brangaus rožių aliejaus priedas arba pakaitalas. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad eterinio aliejaus sudėtyje yra geraniolo, acetaldehido, acetono, butano, butanalio, citralio, eugenolio, etanolio, mentolio, mirceno ir daug kitų cheminių medžiagų.
Pexels nuotr.